Artykuły do tagu: Ogrzewanie

Chcą eliminować kopciuchy. W Piotrkowie na razie bez mandatów
Rozpoczął się sezon grzewczy. Straże miejskie oraz inne uprawnione organy prowadzą kontrole palenisk na terenach miast naszego regionu. Interwencje podejmowane są m.in. w oparciu o zgłoszenia od mieszkańców i z inicjatywy własnej strażników.
Uczyli jak oszczędniej palić w piecu
Kominiarze wspólnie z piotrkowskim magistratem i strażą miejską pokazywali mieszkańcom w jaki sposób można oszczędzić na opale i przy okazji zmniejszyć zanieczyszczenie powietrza. Wszystko to w ramach czwartkowej akcji przeprowadzonej w Rynku Trybunalskim.
Wymienili im ogrzewanie, miało być taniej
Czujemy się oszukani! - to słowa wielokrotnie powtarzane przez mieszkańców bloku przy ul. Próchnika w Piotrkowie. Chodzi o wymianę ogrzewania w mieszkaniach, na które Piotrkowska Spółdzielnia Mieszkaniowa zaciągnęła kredyt. Mieszkańcy mieli po 5 latach płacić mniej, tymczasem lata lecą, a opłaty wcale nie idą w dół.
Styropian grafitowy – najlepszy materiał do ocieplenia budynku
Zastanawiasz się, jak poprawić komfort cieplny w pomieszczeniach i zmniejszyć rachunki za ogrzewanie? Najkorzystniejszym rozwiązaniem jest wykonanie termomodernizacji budynku styropianem grafitowym. W porównaniu do zwykłego, białego styropianu charakteryzuje się znacznie lepszymi właściwościami izolacyjnymi. Co go wyróżnia i dlaczego warto postawić właśnie na grafit?
Jak oszczędzać na ogrzewaniu mieszkania?
W okresie grzewczym kaloryfery w wielu domach działają pełną parą. W domu jest ciepło, czasem wręcz gorąco, a to pociąga za sobą wymierne koszty. Jak ograniczyć straty w ogrzewaniu bez rezygnacji z określonego komfortu termicznego?
Ogrzewanie szkół i uczelni – jak osiągnąć komfort cieplny i zredukować koszty
Utrzymanie odpowiedniej temperatury w szkołach i przedszkolach ma bardzo ważne znaczenie dla zdrowia oraz koncentracji uczniów. Aby sprostać temu wyzwaniu, nie wystarczy sprawny system grzewczy. Kluczem do sukcesu jest umiejętne sterowanie ciepłem w zależności od potrzeb. Komfortowe warunki zapewni nowoczesny system sterowania ogrzewaniem grzejnikowym.
 Palisz śmieci? Grozi ci mandat
Już niebawem rozpocznie się sezon grzewczy i znów powróci problem smogu. Przyczynia się do niego m.in to, że w piecach spalamy materiały niedozwolone. Negatywny wpływ na środowisko to jedno, bo narażamy się także na wysoką karę finansową.
Projekt domu z ogrzewaniem gazowym – czy warto go wybrać?
Jeżeli chcemy zdecydować się na wybudowanie własnego domu, w takiej sytuacji musimy również wziąć pod uwagę związane z nim koszty utrzymania.
Ilu piotrkowian zainteresowanych wymianą ogrzewania?
Zainteresowanie programem wymiany ogrzewania przeszło najśmielsze oczekiwania organizatorów. Piotrkowianie złożyli bowiem do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska ponad 300 wniosków o dopłaty. Pośrednikiem w załatwianiu sprawy jest Urząd Miasta.
Jak wykorzystać odnawialne źródła energii do ogrzania domu?
Smok i smog. Podobieństwa: zagrożenie dla zdrowia i życia. Różnice: tylko jeden z nich występuje wyłącznie w bajkach. Mimo zakrojonych na szeroką skalę kampanii społecznych, wiele osób wciąż wykorzystuje do ogrzania domu nieodpowiednie materiały lub korzysta z niesprawnych pieców, nie będąc świadomym, że istnieją sposoby, które są nie tylko w pełni ekologiczne, ale także przynoszą spore oszczędności. Podpowiadamy, jak tanio i ekologicznie ogrzać mieszkanie.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat