Artykuły do tagu: Ogrod

Kraina małego smyka – Postaw domek w ogrodzie
To marzenie wielu dzieci. Własna przestrzeń w ogrodzie – na trawie bądź na drzewie. Domek niezależnie od tego czy zrobiony przez tatę czy dziadka, czy też kupiony staje się azylem, miejscem, do którego zaprasza się przyjaciół, doskonałą kryjówką a także królestwem dziecięcej wyobraźni. Każdy maluch marzy o domku, w którym będzie mógł spędzać czas, nawet wtedy, gdy pogoda będzie niesprzyjająca. A to świetna odskocznia dla rodziców, no i rewelacyjne uzupełnienie działki czy ogrodu. Dlatego właśnie domek dla dzieci to niezmiennie bardzo popularny element wyposażenia. Zobacz, jak wybrać najlepszy.
Piotrkowianie dbają o swoje ogrody
Maj to czas, kiedy to można już spokojnie rozpocząć pracę z sadzonkami i krzewami. W Piotrkowie z roku na rok coraz więcej osób zwraca uwagę na to, jak prezentuje się ich ogród. Zwykle w tej kwestii stawiają oni na klasykę, ponieważ od lat najczęściej decydują się na pelargonie i surfinie.
Nie potrafili wyjaśnić, po co zabrali meble ogrodowe z baru
Ukradli ratanowe meble z ogródka lokalu gastronomicznego. Wszystko zarejestrowały kamery. Złodziei wkrótce zatrzymała policja. Byli pijani.
Czym się kierować przy wyborze markizy tarasowej?
Wybór odpowiedniej markizy tarasowej może nastręczyć nie lada trudności. Podpowiadamy czym kierować się podczas zakupu tego rodzaju osłony.
Pamiętaliście o ogrodach?
O godz. 8.00 w niedzielę na błoniach Zamku w Bykach rozpoczęły się XIV Piotrkowskie Targi Ogrodnicze "Pamiętajmy o ogrodach". Na zwiedzających czekało ok. 150 wystawców.
W niedzielę Piotrkowskie Targi Ogrodnicze
Łódzki Ośrodek Doradztwa Rolniczego z siedzibą w Bratoszewicach Oddział w Piotrkowie Trybunalskim zaprasza na kolejne Targi Ogrodnicze, które 14 kwietnia odbędą się na błoniach zamku w Bykach.
Działkowcy z Moszczenicy zapraszają
Rodzinny Ogród Działkowy „Bawełnianka” przy ulicy Spacerowej w Moszczenicy powstał w 1979 r. Przez blisko czterdzieści lat był miejscem rekreacji i wypoczynku.
Jak wybrać odpowiednią szklarnię ogrodową?
Szklarnie i tunele ogrodowe służą nie tylko skutecznemu zabezpieczeniu roślin przed niekorzystną pogodą. To także efektywna osłona przed ptakami i szkodnikami wyjadającymi owoce czy nasiona. Właściwe osłanianie hodowanych upraw wydłuża również okres wegetacji, czego efektem jest m.in. zwiększenie zbiorów. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów szklarni. Jak wybrać najbardziej odpowiednią? Podpowiadamy w poniższym artykule.
Jakie kwiaty cebulowe sadzimy jesienią?
Jesień to czas intensywnych prac w ogrodzie. Kwiaty cebulowe wymagają odpowiedniej pielęgnacji oraz warunków. Ich sadzenie nie należy jednak do trudnych czynności. Jakie kwiaty cebulowe sadzi się jesienią? Jakie są wymagania poszczególnych gatunków?
Letnie ogródki w Rynku Trybunalskim mają wyglądać podobnie
Mimo doskonałej pogody, w Rynku Trybunalskim wciąż nie ma letnich ogródków gastronomicznych. Wszystko dlatego, że od zeszłego roku zaczął obowiązywać nowy plan zagospodarowania tego miejsca. Władze miasta podjęły bowiem decyzję m.in. o podobnym wyglądzie ogródków gastronomicznych. Ale nie tylko. Nowe zasady obowiązują także wystawców reklam i organizatorów imprez. Okazuje się, że właściciele lokali nie zdążyli się jeszcze przygotować do nowych przepisów.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat