Artykuły do tagu: Odsniezanie

Zgłaszający często krzyczą i obrażają. Z czym muszą się zmagać dyżurni akcji zima?
W nocy z niedzieli na poniedziałek w naszym regionie mocniej sypnęło śniegiem. Zdaniem niektórych mieszkańców Piotrkowa służby znów nie były gotowe na to, by należycie zadbać o stan dróg. Pracownicy Przedsiębiorstwa Robót Drogowych PEUK przypominają jednak, że w kwestii odśnieżania jezdni niezmiennie obowiązuje hierarchia, według której w pierwszej kolejności trzeba zadbać o główne ulice miasta.
Mieszkańcy Piotrkowa narzekają na stan dróg
Zimowa aura nie odpuszcza, a według synoptyków podobna pogoda będzie się utrzymywać przez najbliższe dni. To oznacza niełatwe warunki na drogach, także miejskich. Zachowajcie czujność, zwłaszcza na obrzeżach Piotrkowa, gdzie miejscami jest naprawdę bardzo ślisko.
Za nieusunięcie śniegu z chodnika grozi mandat, a nawet grzywna
Przypominamy, że odśnieżanie chodników przylegających do nieruchomości to obowiązek właścicieli posesji. Za jego niedopełnienie możemy otrzymać mandat od strażników miejskich.
Kto odśnieży drogi powiatowe?
Gminy Aleksandrów, Gorzkowice, Łęki Szlacheckie, Rozprza i Moszczenica przejęły na siebie odśnieżanie dróg powiatowych w sezonie zimowym. W zamian za to powiat piotrkowski uzupełni ubytki w nawierzchni dróg gminnych.
Piotrkowskie chodniki zimą: nieodśnieżone i śliskie
Stan piotrkowskich chodników w trakcie zimy pozostawia wiele do życzenia. Zmarznięty i śliski śnieg, błoto pośniegowe, nieodśnieżone przejścia dla pieszych, to tylko nieliczne z przykładów.
Służby gotowe do akcji
Zima coraz bliżej, do złych warunków pogodowych przygotowany jest się Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta. Specjalistyczny sprzęt jest już w pogotowiu.
Co z pieniędzmi z akcji „Zima”?
Co prawda na chwilę powróciła, ale w sumie nie była i nie jest taka straszna. Zima oszczędziła kierowców. No i budżet miasta.
Kogo zima zaskoczyła w styczniu?
Pytanie w tytule pozornie bezsensowne. Ale tylko pozornie, patrząc na reakcje ludzi na ulicach, czy chodnikach. Oraz na Facebooku.
01.12.2013 10:09
Gotowi do odśnieżania
I znów będziemy odśnieżać, skrobać, posypywać piaskiem, przewracać się, składać skargi i kląć na czym świat stoi. Czy chcemy tego czy nie, zima i tak w końcu przyjdzie i zaskoczy drogowców.
Sami zadbają o odśnieżanie dróg
Niektóre gminy powiatu piotrkowskiego same zadbają o zimowe utrzymanie ulic gminnych i powiatowych. W zamian konserwacja i naprawa dróg gminnych i powiatowych znajdujących się na terenie tych gmin zostanie sfinansowana z budżetu powiatowego.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat