Artykuły do tagu: Odpust

Uroczystości odpustowe ku czci Matki Bożej Śnieżnej
Przed nami uroczystości odpustowe ku czci patronki jednego z piotrkowskich kościołów - Matki Bożej Śnieżnej.
Mieszkańcy Woli Kutowej mają co świętować
W Woli Kutowej nie zabrakło w czwartek powodów do świętowania. Poza tym, iż odbyły się obchody z okazji uchwalenia Konstytucji 3 maja, to także zorganizowano IV Zlot Rowerowy oraz VII Przegląd Pieśni Maryjnej. Imprezę rozpoczął rajd, który oficjalnie otworzył sezon rowerowy, później zaś mieszkańcy udali się na mszę świętą odpustową. Część artystyczna rozpoczęła się o godzinie 14.00.
Koncert, msza i odpust u Panien
Kościół Akademicki Panien Dominikanek p.w. Matki Bożej Śnieżnej zaprasza do udziału w uroczystościach odpustowych swojej patronki. Już w najbliższą niedzielę 6 sierpnia.
W środę odbył się III Trzeciomajowy Zlot Rowerowy w gminie Czarnocin. Impreza, połączona z mszą świętą i festynem w miejscowości Wola Kutowa, zgromadziła mieszkańców nie tylko niewielkiej wioski na skraju powiatu piotrkowskiego i gminy. Pojawili się bowiem mieszkańcy z wszystkich okolicznych miejscowości, a sam zjazd objęty został patronatem wójta gminy i starosty powiatu piotrkowskiego.
W niedzielę odpust u Panien
W najbliższą niedzielę w kościele akademickim Panien Dominikanek p.w. Matki Bożej Śnieżnej w Piotrkowie odbędą się msze odpustowe.
Uroczystość świętego Antoniego u Bernardynów
W poniedziałek od samego rana przy klasztorze Bernardynów w Piotrkowie trwa uroczystość świętego Antoniego z Padwy.
W najbliższą niedzielę, 31 sierpnia w Żeroniach w gminie Grabica odbędzie się tradycyjny odpust ku czci Matki Boskiej Częstochowskiej. O godzinie 12.00 rozpocznie się suma odpustowa, a potem piknik rodzinny.
03.08.2014 13:08
Odpust u Panien
W niedzielę, 3 sierpnia w kościele akademickim Panien Dominikanek odbył się coroczny Odpust Matki Bożej Śnieżnej.
W niedzielę, 3 sierpnia w kościele akademickim Panien Dominikanek odbędzie się coroczny Odpust Matki Boże Śnieżnej. Poza uroczystą mszą świętą odpustową, której przewodniczył będzie biskup Ireneusz Pękalski, będą też imprezy towarzyszące takie jak wernisaż wystawy „Piotrkowskie wspomnienia”, koncert zespołu Przeznaczenie czy koncert organowy Michała Daleszczyka.
Coś dla ducha i dla ciała! Oddział PTTK w Piotrkowie Trybunalskim, zaprasza na doroczne uroczystości związane z odpustem świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała w Studziennie-Poświętnem. Jest to zarazem jeden z większych jarmarków w Polsce z udziałem twórców rękodzieła ludowego.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat