Artykuły do tagu: Odpady

Protestowali przeciw niebezpiecznym odpadom
Kilkuset mieszkańców Sulejowa i okolicznych gmin protestowało dzisiaj przeciwko utworzeniu składowiska odpadów niebezpiecznych na terenie dawnych Zakładów Przemysłu Wapienniczego.
Decyzja zezwalająca na zbieranie odpadów niebezpiecznych wydana przez Starostwo Powiatowe w Piotrkowie nie oznacza, że na działce przy ulicy Podkunędz w Sulejowie będzie prowadzona taka działalność - tak twierdzą urzędnicy starostwa.
W Sulejowie ma powstać składowisko odpadów niebezpiecznych. Mieszkańcy i burmistrz mówią NIE! - Nikt nas o tym nie poinformował, ani władze gminy, ani Rada, ani Starostwo...
W Piotrkowie ma powstać hala magazynowa służąca do zbierania odpadów innych niż niebezpieczne wraz z linią służącą do odzysku metali i tworzyw sztucznych przewidziana.
“W ostatnim czasie w kontaktach z mieszkańcami miasta spotkałem się z pytaniami i postulatami w sprawie utylizacji leków przeterminowanych i postępowania z lekami niewykorzystanymi. (...) Odpady medyczne powstające w gospodarstwach domowych, z powodu braku informacji, jak z nimi postępować, bądź pełnej świadomości, co do zagrożeń dla życia i zdrowia, wyrzucane są do śmieci...”
10 tysięcy złotych – to kara, jaka grozi przedsiębiorcom, którzy do 15 marca nie zdali do Urzędu Marszałkowskiego sprawozdań z produkcji odpadów. Jak się okazuje, część piotrkowskich przedsiębiorców w ogóle nie wie o tym obowiązku. Inni wiedzą, ale nie chcą się na ten temat wypowiadać.
Urząd Miasta przypomina wszystkim prowadzącym działalność gospodarczą, że 15 marca mija termin składania obowiązkowych zbiorczych zestawień danych o wytworzonych odpadach za rok 2010.
Mieszkańcy osiedla "Wronia" nie mają łatwego życia. Jeszcze kilka miesięcy temu protestowali przeciwko planom wybudowania w okolicy schroniska dla zwierząt. Dziś męczą się, jak sami mówią, ze szczurami, pyłem, smrodem wydobywającymi się
z pobliskiej firmy zajmującej się recyklingiem odpadów.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat