Artykuły do tagu: Odpady

Nowe stawki za odbiór śmieci nadal nieustalone
Nadal nie wiadomo, ile mieszkańcy gminy Sulejów zapłacą za odbiór śmieci. Nowe stawki radni uchwalili na początku stycznia, jednak urzędnicy Regionalnej Izby Obrachunkowej zakwestionowali tę uchwałę, gdyż dopatrzyli się błędów prawnych.
Kontener na gruz czysty czy zmieszany - który wybrać?
Wyrzucanie gruzu i odpadów pobudowlanych do pojemników na śmieci komunalne jest zabronione. Aby legalnie pozbyć się problematycznych odpadów, powinno się zamówić kontener na gruz. Przed wynajęciem pojemnika, powinno się sprawdzić, jakiego typu kontenera potrzebuje się w danym przypadku - na gruz czysty, gruz zmieszany, czy też na odpady pobudowlane i poremontowe?
Teraz PSZOK będzie przy ul. Orlej
Wraz z Nowym Rokiem zmienił się adres Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych. Firma JUKO nie prowadzi już dla mieszkańców miasta Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych, który mieścił się przy ulicy Topolowej 1.
Śmieciowe problemy w gminie Rozprza
Przepełnione „gniazda” na odpady i śmieci wywożone do lasów - z takimi problemami borykają się włodarze gminy Rozprza. Czy sytuacja zmieni się w przyszłym roku, kiedy zostaną wprowadzone zmiany związane z nowelizacją ustawy śmieciowej? Na pewno mieszkańcy będą musieli liczyć się z podwyżkami za odbiór odpadów.
10.08.2018 11:35
Edukują od małego
Kolorowe magnesy, pogadanki i konkursy – to wszystko, by uczyć już najmłodszych mieszkańców gminy czym jest ochrona środowiska.
Nielegalnie zasypują odpady komunalne
Nieprzyjemny zapach i ciężarówki wyładowane po brzegi – mieszkańcy miejscowości Podkałek (gmina Sulejów) podejrzewają, że na terenie znajdującego się tam składowiska dochodzi do nielegalnego zasypywania odpadów komunalnych. Sprawę zbadali Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska i samorząd gminy.
Jak duży jest dług piotrkowian z tytułu opłat za śmieci?
Ponad 374 tysiące zł – tyle wynoszą zaległości piotrkowian w opłatach za odbiór odpadów komunalnych.
Głowy karpi na skwerze przy podstawówce
„Duża ilość głów z karpia leży na skwerze przy szkole podstawowej na Krakowskim Przedmieściu” – takie zgłoszenie otrzymał w piątek rano dyżurny Straży Miejskiej w Piotrkowie.
W Piotrkowie zasady segregacji odpadów także po nowemu
Od 1 lipca wchodzą w życie nowe zasady segregacji śmieci. Teraz odpady będą rozdzielane na cztery frakcje, a nie jak dotychczas na trzy. - Dla piotrkowian nic się nie zmienia, ponieważ obowiązująca w mieście segregacja jest zgodna z nowym rozporządzeniem - informuje Biura Prasowe Urzędu Miasta.
Sprawa śmieci w Sulejowie. Oświadczenie
Otrzymaliśmy pismo od Włodzimierza Maciejka, prezesa Społecznego Zarządu Ośrodka „Hutnik” w Sulejowie. Nawiązuje ono do artykułu, który ukazał się 8 czerwca na portalu epiotrkow.pl.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat