Artykuły do tagu: OTSM

Rzecznik KRS na antenie Strefy FM. Ostro o zmianach w sądownictwie
- Nastrój? Minorowy, wręcz dramatyczny, ale dostrzegam w protestującym społeczeństwie ducha obywatelskiego. Widzę w tym pewną nadzieję - podkreślał na naszej antenie w programie "O tym się mówi" Waldemar Żurek, rzecznik Krajowej Rady Sądownictwa. W rozmowie telefonicznej rzecznik nie szczędził krytyki wobec pomysłu czystek w środowisku sędziowskim, procedowanych przez Prawo i Sprawiedliwość.
- W tym roku obchodzimy 950 lat istnienia naszej gminy. Myślę, że ludziom żyje się w niej dobrze. Staram się dbać o stolicę naszej gminy i wydaje mi się, że mieszkańcy są zadowoleni - mówił na antenie Strefy FM Janusz Jędrzejczyk, wójt gminy Rozprza.
- "Strategia Rozwoju Miasta" jest jednym z najważniejszych dokumentów każdego miasta. Nasza strategia była opracowana w okresie około roku przez zespół składający się z 18 osób - mówiła na antenie Strefy FM Katarzyna Szokalska, kierownik Biura Planowania Miasta.
- Ostatnimi czasy sztuka jest dziedziną bardziej preferowaną przez kobiety. Może jest to spowodowane tym, ze kobiety coraz bardziej ekspansywnie opanowują różne dziedziny życia - mówiła na antenie Strefy FM Magdalena Olszewska, artysta grafik.
- Otwieramy swoje miasto dla przedsiębiorców i pierwsze efekty będą widoczne, moim zdaniem, już niebawem - mówił na antenie Radia Strefa FM Marcin Witko, prezydent Tomaszowa Mazowieckiego. Podkreślił, że miasto przyjmie dwa cząstkowe plany zagospodarowania przestrzennego.
Lekarz i radny z Piotrkowa o chaosie w służbie zdrowia
- Cały chaos w służbie zdrowia bierze się z nieprzemyślanych, a może nawet celowo szkodzących działań ministra zdrowia. To, że sondaże mówią, że winę ponoszą lekarze, wynika z fantastycznej socjotechniki, z której korzysta minister oraz gry ministerstwa z mediami - mówił na antenie Strefy FM Przemysław Winiarski, lekarz z Piotrkowa.
Polanik z Piotrkowa - skromne początki, spektakularny sukces
Początki były skromne. Nie było pieniędzy na reklamę, ale sam produkt się obronił. Dziś sprzętu piotrkowskiej firmy Polanik używają sportowcy podczas najważniejszych imprez sportowych na świecie.
- Myślę, że nauczyciele już są przygotowani do rozpoczęcia roku szkolnego. Zmian programowych i organizacyjnych będzie sporo. Zmiany są konieczne i należy je wprowadzać. Uważam jednak, że przyjęty w Polsce system nie pozwala na to, abyśmy płynnie i rzeczowo mogli do tych zmian podejść. W wielu krajach reformy przygotowuje się wiele lat, przygotowuje się programy pilotażowe i wprowadza się je powoli. A my nadal pracujemy na "żywym materiale". Przykładem może być wprowadzenie darmowego podręcznika - mówiła na antenie Strefy FM Ewa Ziółkowska, radna Rady Miasta Piotrkowa, prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego Oddział w Piotrkowie.
Sulejów: Burmistrz i zastępca nie dopilnowali – czego?
„Wiem tylko tyle, że otrzymałem dokument z prokuratury, abym jako burmistrz przekazał całość dokumentacji dotyczącej przebudowy oczyszczalni ścieków. Jest zapis, że burmistrz i zastępca nie dopilnowali – czego? Tego nie wiem…” – mówił w dzisiejszym programie „O tym się mówi” burmistrz Sulejowa Stanisław Baryła. W programie również poruszyliśmy temat publicznych toalet, o których pisał „Tydzień Trybunalski”.
Dlaczego wciąż porzucamy zwierzęta?
Pies czy kot to członek rodziny. Albo jedzie na wakacje z nami, albo zostaje oddany pod opiekę cioci lub babci. Nie dla wszystkich jest to jednak takie oczywiste. Do piotrkowskiego schroniska nadal trafiają porzucone w czasie wakacji zwierzęta.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat