Artykuły do tagu: ODN

Zenona Piotrowska nie wierzyła własnym uszom, gdy w niedzielne popołudnie w poradni na ul. Wojska Polskiego 77 usłyszała, że bezpłatne pogotowie stomatologiczne od września przyjmuje w Radomsku. Do tej pory - a dokładnie do ostatniego dnia sierpnia - stomatolog czuwał właśnie pod "siódemkami" w NZOZ "Medicall".
Kto nowym przewodniczącym RM Piotrkowa?
Choć teoretycznie na zajęcie fotela po Marianie Błaszczyńskim szanse mają wszyscy radni, to coraz częściej na giełdzie nazwisk wymieniany jest radny klubu Prawica Razem Tomasz Stasiak.
Proces byłego przewodniczącego odroczony
Dziś rano w piotrkowskim sądzie miało rozpocząć się przesłuchanie świadków w sprawie w której Marian Błaszczyński oskarżony jest o zatajenie w swoim oświadczeniu majątkowym faktu, tego iż pełnił funkcję wiceprezesa klubu sportowego wraz z prowadzeniem działalności z wykorzystaniem majątku gminy, czym działał na szkodę interesu publicznego. Do przesłuchania jednak nie doszło, gdyż "(...)ze względu na nagłą i ciężką chorobę(...)" w sądzie nie pojawił się obrońca oskarżonego.
 Decyzja NSA: Komentarze radnych <i>(nowe)</i>
Wyrokiem Naczelnego Sądu Administracyjnego przewodniczący Rady Miasta Marian Błaszczyński stracił mandat radnego. Oto pierwsze komentarze dotyczące wyroku NSA.
Błaszczyński stracił mandat
Wyrokiem Naczelnego Sądu Administracyjnego przewodniczący Rady Miasta Marian Błaszczyński stracił mandat radnego.
- Utrzymane zostało w mocy orzeczenie WSA w Łodzi z 9 stycznia 2008r., w którym sąd oddalił skargę na zarządzenie zastępcze w przedmiocie wygaśnięcia mandatu radnego – mówi Agnieszka Jędrzejewska, asystent sędziego NSA.
Rozpoczął się proces przewodniczącego piotrkowskiej Rady Miasta Mariana Błaszczyńskiego.
-Zarzuty stawiane mi są nieprawdziwe - wyjaśniał dziś przed piotrkowskim sądem Marian Błaszczyński. Przewodniczący piotrkowskiej Rady Miasta oskarżony jest o zatajenie w swoim oświadczeniu majątkowym faktu, iż pełnił funkcję wiceprezesa klubu sportowego, który prowadzi działalność z wykorzystaniem majątku gminy, czym działał na szkodę interesu publicznego.
Wznowione zostały prace związane z budową obwodnicy miasta. Jest szansa, że po ostatnich opóźnieniach prac inwestycja będzie już teraz realizowana bez przeszkód.
26.06.2008 09:08
Bajka o Złej Królowej
„Wierny Konstytucji i prawu Rzeczypospolitej Polskiej, ślubuję uroczyście obowiązki radnego sprawować godnie, rzetelnie i uczciwie, mając na względzie dobro mojej gminy i jej mieszkańców.” To słowa wypowiadane przez każdego radnego podczas pierwszej sesji rady miasta. Niezłożenie ślubowania w cytowanym brzmieniu jest równoznaczne z utratą wyborczego mandatu. W praktyce każdy radny uroczyście ślubuje, nie zawsze pamiętając, jaki obowiązek złożone ślubowanie niesie.
Sprawa Mariana Błaszczyńskiego odroczona do 10-go lipca. Powód nieobecność oskarżonego w sądzie wynikająca z kolizji terminów sprawy i sesji Rady Miasta.
Skargi kasacyjne Rady Miasta i Mariana Błaszczyńskiego zostaną rozpatrzone w sierpniu. Naczelny Sąd Adminstracyjny wyznaczył termin sprawy przewodniczącego Rady na 7-go sierpnia.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat