Artykuły do tagu: Noclegownia

Noclegownia już przepełniona
Pomimo że nie ma jeszcze wielkich mrozów, to w piotrkowskiej noclegowni zaczyna brakować miejsca. Już teraz przyjętych jest o kilkanaście osób więcej niż powinno.
W noclegowni coraz więcej bezdomnych
Już ponad 80 osób przebywa w noclegowni dla bezdomnych w Piotrkowie. Pomimo trudnych warunków, każdy może liczyć na ciepły posiłek, suche, czyste ubranie i co najważniejsze - miejsce do spania.
W noclegowni coraz większy tłok
W piotrkowskiej noclegowni coraz większy tłok. - Są tu podopieczni nie tylko z Piotrkowa, ale także z najdalszych zakątków Polski – mówi Elżbieta Gańczak - szefowa schroniska dla bezdomnych.
Piotrków: Do noclegowni dołożą jeszcze 65 tysięcy
Ponad 65 tysięcy złotych kosztować będzie miejską kasę naprawa przeciekającego dachu noclegowni dla bezdomnych i wykonanie związanych z tym dodatkowych prac.
Piotrków: Muszą wyremontować dach noclegowni
W ubiegłym tygodniu piotrkowscy radni obradowali po raz pierwszy po wakacyjnej przerwie. Przegłosowano m.in. zmiany w budżecie miasta, wśród nich przeznaczenie ponad 52 tysięcy zł na remont dachu noclegowni dla bezdomnych.
Pomimo że działa już od kilku miesięcy, to oficjalnie została oddana do użytku dopiero dzisiaj.
13.02.2012 09:12
Kiedyś miałem rodzinę
Janusz w noclegowni mieszka od 2001 roku. Ma prawie siedemdziesiątkę na karku. Swego czasu dostał mieszkanie, nie przyjął, bo wiedział, jak to się może skończyć. Koledzy, alkohol...
Do końca kwietnia mamy czas na to, by rozliczyć się z fiskusem. Składając zeznanie podatkowe pamiętajmy, by podzielić się tym co i tak oddajemy. 1 procent podatku można przekazać na rzecz organizacji pożytku publicznego. Dziś namawiamy do przekazania podatku na rzecz noclegowni dla bezdomnych.
Są jeszcze miejsca w piotrkowskiej noclegowni
Temperatury sięgające minus 20 stopni to dla bezdomnych prawdziwy koszmar. Mimo to w noclegowni dla bezdomnych w Piotrkowie są jeszcze wolne miejsca. Schronienie, po dostawieniu łóżek, może tam znaleźć nawet 70 osób. - W tej chwili mamy na liście 40 osób. Jest jeszcze miejsce. Dzisiaj mają trafić do nas następne dwie osoby. Nikogo nie zostawimy bez pomocy – mówi Elżbieta Gańczak, kierownik noclegowni.
Noclegownia: Przeprowadzka dopiero w 2012
Bezdomni z noclegowni przy ulicy Belzackiej nie przeprowadzą się w tym roku do nowego obiektu.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat