Artykuły do tagu: NiedzielaPalmowa

Będzie święcenie palm, będzie procesja
Piotrkowscy Bernardyni zapraszają mieszkańców do wzięcia udziału w obchodach Niedzieli Palmowej. Jak co roku piotrkowianie będą mogli oglądać uroczysty wjazd Jezusa na osiołku. Początek o godz. 11.00 przy pomniku Jana Pawła II.
W niedzielę święcenie palm
Święcenie palm to najprawdopodobniej jeden z najbardziej charakterystycznych zwyczajów związanych z obchodzeniem zarówno Wielkiego Postu, jak i Świąt Wielkanocnych - popularniejsze jest chyba tylko wielkosobotnie święcenie koszyczków ze świątecznymi pokarmami. Co symbolizują palmy wielkanocne, z czego powinny być wykonane i... jakie palmy najczęściej kupują piotrkowianie?
Piotrkowianie rozpoczęli Wielki Tydzień
Mieszkańcy Piotrkowa rozpoczęli Wielki Tydzień. W Niedzielę Palmową odbyła się uroczysta procesja wokół kościoła ojców Bernardynów, którą piotrkowianie uczcili wjazd Jezusa do Jerozolimy. Jezusowi towarzyszyli apostołowie, osiołek oraz wierni. Po modlitwie i poświęceniu palm, wierni w procesji przeszli do kościoła.
Uczcili wjazd Jezusa do Jerozolimy
Mieszkańcy Piotrkowa rozpoczęli Wielki Tydzień. W Niedzielę Palmową odbyła się uroczysta procesja wokół kościoła ojców Bernardynów, którą piotrkowianie uczcili wjazd Jezusa do Jerozolimy.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat