Artykuły do tagu: Nadlesnictwo

Zgubiłeś się w lesie? Nie panikuj, zacznij działać!
Las to miejsce, gdzie łatwo można się zagubić, zwłaszcza, gdy nie chodzimy wyznaczonymi ścieżkami. Wystarczy chwila nieuwagi. Co wtedy robić? Po pierwsze zachować spokój. Po drugie powiadomić odpowiednie służby. W jaki sposób jednak określić naszą lokalizację? W tym pomoże specjalna aplikacja.
Dąb Bartuś na powiatowych obchodach stulecia wolnej Polski
W Osadzie Leśnej w Kole odbył się w niedzielę piknik rodzinny, podczas którego władze powiatu piotrkowskiego wraz z nadleśnictwem Piotrków uczcili stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości.
Strażnicy leśni odnaleźli zaginionego mężczyznę
Strażnicy z Nadleśnictwa Piotrków odnaleźli chorego, trzydziestoparoletniego mężczyznę, który zaginął na terenie jednego z leśnych kompleksów.
Pożary lasów w powiecie piotrkowskim. Strażacy apelują o rozwagę
Do dwóch pożarów lasów doszło w powiecie piotrkowskim - poszycie leśne zapaliło się na terenach gmin Rozprza i Ręczno. Na szczęście nikomu nic się nie stało.
Kto zastawia pułapki na spacerowiczów?
Nadleśnictwo Piotrków ostrzega przed ostrymi przedmiotami ukrywanymi przez nieznanego sprawcę na drodze leśnej prowadzącej z Piotrkowa przez Uszczyn do Barkowic.
Nowy parking w Piotrkowie
Nowy parking powstanie w tym roku z inicjatywy Nadleśnictwa Piotrków. A to dopiero początek. Parking, będący przedłużeniem ulicy Wierzeje w kierunku Uszczyna (drogi uznawanej za rekreacyjną) to kolejny etap zagospodarowania tej części miasta przez leśników.
W lasach bardzo sucho. Ogłoszą zakaz wstępu?
W lasach Nadleśnictwa Piotrków obowiązuje III (najwyższy) stopień zagrożenia pożarowego. Niewykluczone, że w ciągu kilku najbliższych dni zostanie wprowadzony zakaz wstępu do lasu.
Uwaga! Będą opryskiwać lasy
Ważna informacja dla tych, którzy lubią spędzać wolny czas w lasach. Od połowy maja, przez kolejne dwa tygodnie, lasy w regionie będą poddane opryskom.

fot. meteo.flog.pl
20.12.2014 15:15
Kryptonim
Komu przeszłoby przez myśl nielegalnie uszczknąć z lasu drzewko albo chociażby kilka świerkowych gałęzi, powinien uważać. Policja zaczęła bowiem akcję pod kryptonimem „Choinka 2014”.
Po choinkę do lasu? Uważaj!
Zamiast na targ po choinkę, wybierasz się do lasu? Uważaj, bo możesz zapłacić mandat! Sprawa może także skończyć się w sądzie.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat