Artykuły do tagu: NU-MED

Lockdown nie dla pacjentów NU-MED w Tomaszowie
Poradnie i szpitale onkologiczne Grupy NU-MED przyjmują pacjentów mimo pandemii. Konsultacje i terapia odbywają się przy zastosowaniu procedur sanitarnych.
Rak nie poczeka, zgłaszajcie się do lekarza
Onkolodzy zauważyli, że wielu pacjentów z rakiem nie zgłasza się na leczenie, a Ci, którzy mają symptomy choroby nowotworowej na badania. Powodem jest obawa o zakażenie koronawirusem. Lekarze jednak podkreślają: rak nie poczeka i zapewniają o najwyższych standardach bezpieczeństwa w klinikach onkologicznych.
Rowerem do Normandii w szczytnym celu
Sześciu kolarzy wystartowało dzisiaj z Tomaszowa Mazowieckiego do Normandii. Celem wyprawy jest między innymi zbiórka pieniędzy na edukację i badania w zakresie profilaktyki przeciwnowotworowej. Jednym z ich pierwszych przystanków kolarzy był Piotrków Trybunalski.
Akcja „Tniesz bo Wiesz” w Piotrkowie
Fundacja NU-MED działająca przy Specjalistycznym Szpitalu Onkologicznym w Tomaszowie Mazowieckim inauguruje lokalną akcję pozyskiwania włosów na peruki dla pacjentek onkologicznych. Dotychczas, organizowała zbiórki włosów, które przekazywane były Fundacji Rak&Roll. Wsłuchując się w głos darczyńców oraz w opinie salonów fryzjerskich, Zarząd Fundacji postanowił o prowadzeniu cyklicznych działań lokalnie, by móc wskazać w przyszłości podopiecznych, którzy dzięki zbiórce włosów otrzymali wsparcie. Trafiając na osoby życzliwe, kreatywne – powstał pomysł zorganizowania akcji inauguracyjnej w Piotrkowie Trybunalskim.
Zapobiegaj i działaj z głową
„Zapobiegaj i działaj z głową” to program profilaktyczny dotyczący wczesnego wykrywania nowotworów głowy i szyi. Realizowany będzie przez 3 lata na terenie województw: łódzkiego, świętokrzyskiego i mazowieckiego. Dotyczyć ma osób w wieku 40-65 lat.
Ścięli włosy, pomogą chorym
41 pukli włosów zostało zebranych w ramach wspólnych działań dwóch salonów fryzjerskich oraz ośrodka NU-MED Centrum Diagnostyki i Terapii Onkologicznej.
Profilaktyczne badania dla pracowników Boshoku w Tomaszowie
Chętnych nie brakowało. Kilkadziesiąt pań skorzystało z mammograficznych badań, organizowanych przez firmę Boshoku Automotive Poland oraz dwie placówki medyczne z Tomaszowa Mazowieckiego.
Tomaszowskie Centrum Zdrowia oraz NU-Med Centrum Diagnostyki i Terapii Onkologicznej zacieśniają współpracę w ramach opieki nad pacjentami chorymi na nowotwory. Dzięki niej obie tomaszowskie placówki mogą kompleksowo leczyć pacjentów onkologicznych.
Warsztaty dla pań leczonych onkologicznie
Podczas leczenia choroby można pięknie wyglądać - to przesłanie kolejnych warsztatów kosmetycznych, które odbyły się w Tomaszowie Mazowieckim, w tamtejszym centrum onkologicznym NU-MED. Ośrodek wraz z fundacją "Piękniejsze Życie" po raz drugi zorganizował warsztaty dla pań leczonych onkologicznie.
Diana w Tomaszowie Mazowieckim
Diana tak nazywa się jedyny w Polsce automat, tworzący cytostatyki, czyli preparaty używane w chemioterapii, z którego korzysta personel NU-MED Centrum Diagnostyki i Terapii Onkologicznej w Tomaszowie Mazowieckim.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat