Artykuły do tagu: NFZ

Poradnia ginekologiczna w szpitalu powiatowym od 1 listopada
Od 1 listopada kontrakt na świadczenia ginekologiczno-położnicze uzyskała poradnia ginekologiczna w Powiatowym Centrum Matki i Dziecka w Piotrkowie Trybunalskim. Umowa z NFZ zostanie podpisana do końca 2019 roku, a jej wartość na okres listopad - grudzień to 63 tys. 340 zł.
Wg starosty piotrkowskiego szef łódzkiego NFZ mógł popełnić przestępstwo. Do prokuratury wpłynęło już doniesienie
Członkowie zarządu powiatu piotrkowskiego złożyli w prokuraturze zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez dyrektora łódzkiego oddziału NFZ Artura Olsińskiego, który - ich zdaniem - doprowadzając do zmniejszenia liczby łóżek internistycznych, mógł ograniczyć mieszkańcom Piotrkowa Trybunalskiego i powiatu piotrkowskiego dostępność do oddziału chorób wewnętrznych.
Więcej ratowników i lekarzy będzie nocą i w święta czuwać nad bezpieczeństwem piotrkowian
Nie 2, a 4 zespoły lekarsko-pielęgniarskie będą opiekowały się pacjentami w powiecie piotrkowskim i w Piotrkowie Trybunalskim w ramach nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej. Od wtorku, 1 października lekarze i pielęgniarki będą dyżurować w Samodzielnym Szpital Wojewódzkim im. M Kopernika w Piotrkowie Trybunalskim. Dyrektor szpitala porozumiał się w tej sprawie z przedstawicielami Łódzkiego Oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia.
Nowy dyrektor PCMD w Piotrkowie
Eliza Bartkowska nie jest już dyrektorem Powiatowego Centrum Matki i Dziecka w Piotrkowie. Zastąpi ją profesor Dariusz Samulak. Z kolei od 1 października w PCMD nie będzie funkcjonować oddział wewnętrzny. To skutek wypowiedzenia umowy przez placówkę w ramach sieci szpitali. Teraz Zarząd Powiatu Piotrkowskiego rozważa złożenie wniosku do prokuratury na dyrektora ŁOW NFZ, ponieważ ich zdaniem nie zapełnił odpowiedniej opieki mieszkańcom Piotrkowa i powiatu.
Wiadomo już, kto poprowadzi poradnię diabetologiczną w Piotrkowie
Łódzki NFZ rozstrzygnął w piątek konkurs ofert na świadczenia w poradni diabetologicznej na terenie Piotrkowa Trybunalskiego i powiatu piotrkowskiego. Wybrano ofertę Powiatowego Centrum Matki i Dziecka.
Co z nocną i świąteczną pomocą medyczną w Piotrkowie?
Konsekwencją wyjścia Powiatowego Centrum Matki i Dziecka w Piotrkowie z sieci szpitali jest nie tylko likwidacja interny w tej placówce, ale również znaczne ograniczenie dostępu do nocnej i świątecznej opieki medycznej. Dotąd ponad 160 tysięcy mieszkańców miasta i powiatu mogło liczyć na pomoc pięciu zespołów lekarsko-pielęgniarskich. Teraz zostaną dwa. Czy to wystarczy?
Interna tylko przy Rakowskiej. NFZ komentuje sytuację pacjentów
W szpitalu przy Roosevelta w Piotrkowie nie będzie już oddziału wewnętrznego, to skutek wypowiedzenia przez tę placówkę Narodowemu Funduszowi Zdrowia umowy w ramach sieci szpitali. Sytuację pacjentów miasta i powiatu komentuje NFZ.
Od środy oddział wewnętrzny w PCMD ma być wygaszany
Wszystko wskazuje na to, że tylko do końca miesiąca będzie funkcjonować oddział wewnętrzny w Powiatowym Centrum Matki i Dziecka w Piotrkowie Trybunalskim. Jak już wielokrotnie informowaliśmy, dyrektor szpitala wypowiedziała Narodowemu Funduszowi Zdrowia umowę ryczałtową, a to oznacza, że oddziały, które znajdowały się w tzw. sieci szpitali miały zostać zamknięte. W sprawie porodówki ogłoszono konkurs, który wygrało PCMD, ale w sprawie oddziału wewnętrzego takiej decyzji nie podjęto, ponieważ podobny oddział znajduje się też w szpitalu przy ul. Rakowskiej. Zarządzającym piotrkowskim PCMD zależy jednak na tym, aby interna tam pozostała, w tym celu zaproponowali dyrektorowi Funduszu, że ostatecznie mogliby poprowadzić internę w ramach sieci. Po rozmowach, które odbyły się we wtorek taka opcja jest jednak mało prawdopodobna, co oznacza, że od środy pacjenci nie będą już na ten oddział przyjmowani, a do końca miesiąca ma on zostać zamknięty.
To już pewne! Porodówka zostaje w szpitalu przy ul. Roosevelta
Oddział Położniczo-Ginekologiczny zostaje w Powiatowym Centrum Matki i Dziecka, czyli w szpitalu przy ul. Roosevelta. Narodowy Fundusz Zdrowia właśnie rozstrzygnął konkurs na prowadzenie porodówki w Piotrkowie.
Kto poprowadzi poradnię diabetologiczną?
Łódzki Oddział Wojewódzki NFZ ogłosił 3 września konkurs na prowadzenie leczenia w poradni diabetologicznej. Konkurs ogłoszono dla obszaru Piotrkowa Trybunalskiego i powiatu piotrkowskiego.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat