Artykuły do tagu: NFZ

Od środy e-recepta obowiązkowa
W środę 8 stycznia wszedł w życie obowiązek wystawiania recept w postaci elektronicznej. W określonych przypadkach recepty będą również wystawiane w postaci papierowej. Dotyczy to: recept w ramach tzw. importu docelowego, recept dla osób o nieustalonej tożsamości, recept transgranicznych (do końca 2020 r.), recept pro auctore i pro familiae (decyzja o wyborze postaci recepty – papierowej lub elektronicznej – należeć będzie do osoby wystawiającej), braku dostępu do systemu e-zdrowie, co może mieć związek m.in. z awarią tego systemu lub systemu gabinetowego/HIS czy brakiem dostępu do internetu.
Gdzie się leczyć w święta?
Przed nami kilka świątecznych, wolnych od pracy, dni. Sprawdź, gdzie w czasie Bożego Narodzenia szukać pomocy lekarskiej.
Szef łódzkiego NFZ nie popełnił przestępstwa
Szef łódzkiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia nie popełnił przestępstwa. Sprawa - z zawiadomienia Zarządu Powiatu Piotrkowskiego - została umorzona przez prokuraturę.
Od 8 stycznia tylko e-recepty
Od 8 stycznia 2020 roku recepty w Polsce – z kilkoma, ściśle określonymi wyjątkami – będą mogły być wystawiane wyłącznie elektronicznie. Od tego dnia lekarz będzie miał obowiązek wystawić receptę elektroniczną.
Odwołano niektóre zabiegi w piotrkowskim szpitalu
W Samodzielnym Szpitalu Wojewódzkim w Piotrkowie Trybunalskim ograniczono część planowanych zabiegów w dwóch oddziałach. Powodem są poniesione koszty finansowe oraz te przewidywane do końca 2019 roku.
Poradnia ginekologiczna w szpitalu powiatowym od 1 listopada
Od 1 listopada kontrakt na świadczenia ginekologiczno-położnicze uzyskała poradnia ginekologiczna w Powiatowym Centrum Matki i Dziecka w Piotrkowie Trybunalskim. Umowa z NFZ zostanie podpisana do końca 2019 roku, a jej wartość na okres listopad - grudzień to 63 tys. 340 zł.
Wg starosty piotrkowskiego szef łódzkiego NFZ mógł popełnić przestępstwo. Do prokuratury wpłynęło już doniesienie
Członkowie zarządu powiatu piotrkowskiego złożyli w prokuraturze zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez dyrektora łódzkiego oddziału NFZ Artura Olsińskiego, który - ich zdaniem - doprowadzając do zmniejszenia liczby łóżek internistycznych, mógł ograniczyć mieszkańcom Piotrkowa Trybunalskiego i powiatu piotrkowskiego dostępność do oddziału chorób wewnętrznych.
Więcej ratowników i lekarzy będzie nocą i w święta czuwać nad bezpieczeństwem piotrkowian
Nie 2, a 4 zespoły lekarsko-pielęgniarskie będą opiekowały się pacjentami w powiecie piotrkowskim i w Piotrkowie Trybunalskim w ramach nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej. Od wtorku, 1 października lekarze i pielęgniarki będą dyżurować w Samodzielnym Szpital Wojewódzkim im. M Kopernika w Piotrkowie Trybunalskim. Dyrektor szpitala porozumiał się w tej sprawie z przedstawicielami Łódzkiego Oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia.
Nowy dyrektor PCMD w Piotrkowie
Eliza Bartkowska nie jest już dyrektorem Powiatowego Centrum Matki i Dziecka w Piotrkowie. Zastąpi ją profesor Dariusz Samulak. Z kolei od 1 października w PCMD nie będzie funkcjonować oddział wewnętrzny. To skutek wypowiedzenia umowy przez placówkę w ramach sieci szpitali. Teraz Zarząd Powiatu Piotrkowskiego rozważa złożenie wniosku do prokuratury na dyrektora ŁOW NFZ, ponieważ ich zdaniem nie zapełnił odpowiedniej opieki mieszkańcom Piotrkowa i powiatu.
Wiadomo już, kto poprowadzi poradnię diabetologiczną w Piotrkowie
Łódzki NFZ rozstrzygnął w piątek konkurs ofert na świadczenia w poradni diabetologicznej na terenie Piotrkowa Trybunalskiego i powiatu piotrkowskiego. Wybrano ofertę Powiatowego Centrum Matki i Dziecka.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat