Artykuły do tagu: Mysliwi

Dogonili lisa. Hubertus w gminie Czarnocin
Po raz jedenasty w gminie Czarnocin odbył się tradycyjny Hubertus, czyli święto myśliwych, leśników i jeźdźców, organizowane na zakończenie sezonu jeździeckiego, a przez myśliwych na początku sezonu polowania jesienno-zimowego.
Piotrkowianie poznali kulturę łowiecką
Kolejne spotkanie z kulturą łowiecką zostało bardzo pozytywnie odebrane przez mieszkańców Piotrkowa. Wydarzenie rozpoczęło się o godzinie 16.00 w Rynku Trybunalskim. Nie można było narzekać na brak atrakcji. Odbyły się koncert muzyki myśliwskiej, degustacja popularnej łowieckiej potrawy oraz gawędy o zwyczajach myśliwskich.
Piotrkowskie spotkania z kulturą łowiecką
W najbliższą sobotę (4 sierpnia) w Rynku Trybunalskim odbędzie się impreza w myśliwskim klimacie. Zapraszamy na „Piotrkowskie spotkania z kulturą łowiecką”.
Policja zatrzymała trzech pijanych myśliwych [AKTUALIZACJA]
Trzech myśliwych zatrzymała w czwartek wieczorem policja na drodze w Łochyńsku. W samochodzie mężczyźni mieli broń. Kierowca był pijany.
Przyczepa z martwymi sarnami na ulicach Piotrkowa [AKTUALIZACJA]
Martwe zwierzęta niemal wysypywały się z przyczepy samochodu, który pojawił się w Piotrkowie w okolicach Placu Litewskiego. Zdjęcie, które to ukazuje, zamieścił na facebookowej grupie jeden z mieszkańców miasta. Polski Związek Łowiecki zapewnia jednak, że nie doszło do złamania prawa.
Myśliwska zupa gulaszowa na Rynku Trybunalskim
Msza hubertowska, koncert muzyki myśliwskiej i myśliwska zupa gulaszowa – tak świętują myśliwi z okręgu piotrkowskiego. "Myśliwska Impreza Kulturalna" jest jednym z elementów obchodów 800-lecia miasta, do których przyłączył się Zarząd Okręgowy Polskiego Związku Łowieckiego w Piotrkowie.
Myśliwska Impreza Kulturalna
"Myśliwska Impreza Kulturalna" jest jednym z elementów obchodów 800-lecia miasta, do których przyłączyli się myśliwi z Zarządu Okręgowego Polskiego Związku Łowieckiego w Piotrkowie. Wspólne gotowanie, koncerty muzyki myśliwskiej, degustacje przysmaków to wszystko już 9 lipca w Rynku Trybunalskim.
Dziecko na polowaniu to nic złego?
Polowania z udziałem dzieci dzielą wszystkich. Przeciw jest choćby część polityków. Z kolei rzecznik Zarządu Okręgowego Polskiego Związku Łowieckiego w Piotrkowie twierdzi, że nie ma w nich nic złego.
03.08.2016 06:31
Dziki do odstrzału?
Dziki nie tylko dają się we znaki rolnikom, niszcząc uprawy, ale też roznoszą chorobę wirusową ASF. Jak ograniczyć ich populację w Polsce? Swoje pomysły mają izby rolnicze i minister rolnictwa.
Kłusownicy plagą piotrkowskich lasów
Myśliwi cały czas trafiają w lasach na wnyki i truchła zwierząt. Rocznie można mówić nawet o tysiącach sztuk.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat