Artykuły do tagu: MuzeumwPiotrkowie

Koncert inaugurujący tegoroczną edycję Dni Muzyki Kameralnej
Już w najbliższą niedzielę, 24 marca, w salach piotrkowskiego Muzeum odbędzie się koncert inaugurujący tegoroczną edycję Dni Muzyki Kameralnej. Przed publicznością wystąpią Natalia i Olga Pasiecznik. Początek wydarzenia godzina 17.00, wstęp wolny.
Unikatowe zabytki w piotrkowskim muzeum
„Mali świadkowie historii” to tytuł wystawy, której wernisaż odbył się 11 marca w salach piotrkowskiego Muzeum. Ci, którzy przyszli w niedzielę do Zamku Królewskiego, mogli oglądać eksponaty rzadko lub nigdy dotychczas nie pokazywane szerszej publiczności. Są wśród nich przedmioty związane z działalnością urzędów oraz instytucji, wojska, ale również te dotyczące życia codziennego: listowniki, sakiewki, rodowe sygnety, karty żywnościowe.
Piotrkowskimi ścieżkami do niepodległości
W muzeum w Piotrkowie w środę odbyła się konferencja zorganizowana w ramach projektu „Piotrkowskimi ścieżkami do niepodległości”. Wykładu prof. Arkadiusza Adamczyka wysłuchała młodzież piotrkowskich szkół średnich.
Muzyka z XVII i XVIII rozbrzmiewała w Piotrkowie
W sobotę 12 sierpnia w wypełnionej po brzegi sali koncertowej piotrkowskiego Muzeum odbył się koncert orkiestry barokowej "Altberg Ensemble". Młodzi artyści, którzy przyjęli zaproszenie piotrkowianki - Justyny Skatulnik uświetnili tym samym obchody 800 - lecia Piotrkowa Trybunalskiego.
01.05.2016 12:08
Na Giełdzie Staroci
W niedzielne przedpołudnie, 1 maja, pomimo pochmurnego nieba i zimnego wiatru spora rzesza piotrkowian odwiedziła Giełdę Staroci, zorganizowaną wokół Zamku Królewskiego. Na kilkunastu stoiskach można było odnaleźć i nabyć stare pocztówki, monety, bibeloty, zegary, moździerze, białą broń, żelazka na duszę czy słynne maszyny do szycia Singer.
Król Zygmunt i królowa Bona po raz kolejny zawitają do Piotrkowa
Królowie w Piotrkowie – czyli Piotrków królewski” to wyjątkowa wystawa która otwarta będzie w niedzielę 4 października w muzeum. Na ekspozycji zobaczyć można zbiory których w Piotrkowie jeszcze nie pokazywano.
O Legionach Polskich w Wielkiej Wojnie
W Piotrkowie i Bełchatowie odbywa się Ogólnopolska Sesja Naukowa Stowarzyszenia Miłośników Dawnej Broni i Barwy. Pierwszym prelegentem był prof. Marek Dutkiewicz z piotrkowskiej filii UJK. Sesja potrwa do niedzieli.
Piotrków. Konferencja naukowa na Zamku
„Ministrowie spraw zagranicznych RP” – to nazwa konferencji, która trwa w piotrkowskim Muzeum. Udział w niej biorą najwybitniejsi znawcy dyplomacji w kraju m.in. prof. Waldemar Paruch z UMCS czy Wojciech Skura z Uniwersytetu Pomorskiego. Swoje referaty przygotowali także przedstawiciele organizatora czyli Instytutu Stosunków Międzynarodowych piotrkowskiej filii UJK.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat