Artykuły do tagu: Motorówki

Strefa ciszy na Zalewie Sulejowskim
Żółte bojki z napisem „STREFA” pojawiły się na terenie Zalewu Sulejowskiego. Nie jest to jednak reklama lokalnego radia, bojki mają wyznaczać na zbiorniku strefę ciszy.
Co z motorówkami na Zalewie Sulejowskim?
Wprowadzenie ograniczeń w poruszaniu się łodzi motorowych po Zalewie Sulejowskim, a w niektórych regionach akwenu całkowity zakaz poruszania się motorówek - to propozycje Sejmiku Wojewódzkiego Łódzkiego.
Co z motorówkami na Zalewie Sulejowskim?
Nie milkną echa decyzji Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Łodzi, który unieważnił zakaz poruszania się motorówkami i skuterami na Zalewie Sulejowskim. Hieronim Andrzejewski, dyrektor Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Łódzkiego, jest przekonany, że Sejmik Wojewódzki powinien wydać nową uchwałę w sprawie Sulejowskiego Parku Krajobrazowego i wprowadzić niezbędny reżim ochronny.
Skutery i motorówki na Zalewie Sulejowskim
Wyrokiem Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Łodzi z 17 czerwca unieważniono zakaz używania łodzi motorowych na otwartych zbiornikach na terenie Sulejowskiego Parku Krajobrazowego. Na terenie zbiornika pojawiły się już skutery i motorówki.
Znów nie popływamy motorówkami po Zalewie
W tym sezonie znów nie popływamy motorówkami ani łodziami z silnikami spalinowymi na Zalewie Sulejowskim.
Czy na Zalewie Sulejowskim pojawią się motorówki?
Od zeszłego roku nie obowiązuje już ochrona ujęcia wody, ale zalew to wciąż park krajobrazowy i obowiązują na nim przepisy związane z utworzeniem Sulejowskiego Parku Krajobrazowego zakazujące poruszania się m.in motorówkami. Czy jest szansa na zmianę przepisów?

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat