Artykuły do tagu: MonteCassino

Piotrkowianie zdobyli Monte Cassino
Konkretnie udało się to pięciu rowerzystom z Piotrkowa i powiatu, którzy wyruszyli w drogę by upamiętnić Polaków, którzy Monte Cassino zdobyli w 1944 roku pod wodzą generała Władysława Andersa. To jednak nie jedyny powód.
Z Piotrkowa na Monte Cassino
Taką trasę pokona pięciu rowerzystów, wśród których są mieszkańcy Piotrkowa i powiatu piotrkowskiego. Celem wyprawy jest upamiętnienie Polaków, którzy zdobyli wzgórze pod wodzą gen. Andersa, ale nie tylko. Rowerzyści wspomogą także fundację Nu-Med, działającą przy Centrum Diagnostyki i Terapii Onkologicznej w Tomaszowie Mazowieckim.
Rowerami na Monte Cassino
Kilka osób wśród, których jest dwóch piotrkowian i jeden mieszkaniec powiatu piotrkowskiego, wyruszy rowerami z Łodzi na Monte Cassino. Do ważnego dla Polaków miejsca chcą dotrzeć 18 maja rano. Wezmą również udział w oficjalnych uroczystościach związanych z kolejną rocznicą zdobycia góry i klasztoru przez żołnierzy II Korpusu gen. Andersa.
Wieńce dla polskich bohaterów
18 maja to szczególny dzień w historii Polski. Tego dnia bowiem 97 lat temu na świat przyszedł Karol Wojtyła, późniejszy papież Jan Paweł II. Z kolei w 1944 zakończyła się Bitwa pod Monte Cassino, w której polscy żołnierze pokonali Niemców otwierając aliantom drogę na Rzym. Z tej okazji przewodniczący Rady Miasta Marian Błaszczyński i wiceprezydent Piotrkowa Andrzej Kacperek złożyli wieńce przed pomnikami: papieża i nieznanego żołnierza.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat