Artykuły do tagu: Milczanowska

Posłowie PiS przekazali koce dla DPS w Drzewicy
Koce dla mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Drzewicy od posłów PiS z okręgu piotrkowskiego. Przypomnijmy, prowadzona jest zbiórka ubrań oraz przedmiotów codziennego użytku dla pensjonariuszy, którzy swój cały dobytek stracili podczas ewakuacji i dekontaminacji placówki w związku z wystąpieniem koronawirusa.
S12 z Piotrkowa do Sulejowa już w 2023?
Do końca kolejnej kadencji parlamentu, czyli do 2023 ma zostać oddany do użytku pierwszy odcinek S12 od Piotrkowa do Sulejowa. Taką informację przekazali dziennikarzom podczas czwartkowej konferencji prasowej posłowie PiS. Parlamentarzyści mówili też o programach rządowych takich jak Rodzina Plus.
Posłowie promowali program
500+ od pierwszego dziecka i "trzynastka" dla emerytów to część punktów nowego programu partii rządzącej zaprezentowanych na poniedziałkowej konferencji prasowej w Piotrkowie przez posłów PiS okręgu piotrkowskiego.
Pięć firm zainteresowanych budową A1 na odcinku Piotrków - Kamieńsk
Do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad wpłynęło 5 ofert od firm, które chcą budować odcinek autostrady A1 z Piotrkowa do Kamieńska długości 24,2 km. To ostatni fragment pomiędzy Tuszynem, a Częstochową na który nie zawarto jeszcze umowy z wykonawcą. Na temat przebudowy "gierkówki" 19 lutego w Sejmie rozmawiać będą samorządowcy i parlamentarzyści.
S12 jednak powstanie wcześniej?
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad rozpoczęła prace przygotowawcze niezbędne do budowy odcinka drogi ekspresowej S12 Piotrków Trybunalski – granice województwa łódzkiego (m.in. przez gminę Sulejów).
Anna Milczanowska przygotuje prawo wyborcze
Anna Milczanowska (PiS), posłanka z okręgu nr 10 (Piotrków Trybunalski) została przewodniczącą sejmowej komisji nadzwyczajnej ds. rozpatrzenia ustaw z zakresu prawa wyborczego. Nowe przepisy mają zacząć obowiązywać już podczas przyszłorocznych wyborów samorządowych.
Zaapelowała do prezydenta Krzysztofa Chojniaka i starosty Stanisława Cubały poseł Anna Milczanowska, który zorganizowała we wtorek konferencję prasową, poświęconą likwidacji poradni POZ przy ulicy Dmowskiego. Od 6 listopada lekarze, którzy jeszcze do niedawna tam pracowali przyjmują pacjentów w przychodni w Alei Armii Krajowej. Uczestnicy wtorkowego spotkania chcieliby pozostawienia poradni w dotychczasowym miejscu.
Będą dmuchać przed wejściem na mównicę?
Paweł Kukiz, lider ugrupowania Kukiz'15 przedstawił pomysł, aby posłowie przed zabraniem głosu na sejmowej mównicy zostali przebadani alkomatem.
Podwójne weto prezydenta – komentarze posłów
Prezydent Andrzej Duda podjął w poniedziałek decyzję o zawetowaniu dwóch ustaw - o Sądzie Najwyższym i Krajowej Radzie Sądownictwa. Pytamy posłów z regionu jak oceniają decyzję głowy państwa.
Posłowie z piotrkowskiego w sprawie aborcji
Dwoje posłów okręgu piotrkowskiego wzięło udział w dyskusji w Sejmie w sprawie obywatelskich projektów dotyczących aborcji. Zarówno Anna Milczanowska jak i Robert Telus z Prawa i Sprawiedliwości opowiedzieli się za całkowitym zakazem usuwania ciąży.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat