Artykuły do tagu: Mieszkania

Miejska spółka Towarzystwo Budownictwa Społecznego stawia dwa kolejne bloki. Przy ul. Modrzewskiego-Źródlana powstanie 96 nowych mieszkań w pełnym standardzie. Jeśli tylko pogoda na to pozwoli, roboty na placu budowy rozpoczną się w styczniu przyszłego roku, a zakończą w lutym 2010 roku. Po upływie miesiąca pierwsi lokatorzy dostaną klucze i będą mogli się wprowadzać.
Towarzystwo Budownictwa Społecznego w Piotrkowie nie wybuduje bloku w rejonie Belzackiej, Kobyłeckiego i Norwida.
Powiedzenia "Co konia obchodzi, że się wóz przewrócił" niestety nie można zastosować do sytuacji, jaka ma miejsce w kamienicy w Piotrkowie. Lokatorzy domu przy ul. Żeromskiego 5 cierpią z powodu rodzinnego konfliktu między pięciorgiem rodzeństwa, współwłaścicielami budynku. Konflikt, który narastał od kilku lat, teraz przybrał postać absurdalną, bo spowodował odcinanie dopływu wody do mieszkań, wbijanie gwoździ w zamki czy zakładanie kłódek na kontenery na śmieci.
Sytuacja mieszkaniowa w Piotrkowie nie jest najlepsza. Wiele jednak wskazuje na to, że już wkrótce będzie inaczej.
Kolejna podwyżka: Czynsze komunalne w górę!
Prezydent Krzysztof Chojniak zatwierdził podwyżkę czynszu w lokalach należących do gminy.
Pierwsi lokatorzy budynków komunalnych otrzymali już wypowiedzenia starych warunków wynajmu. Wkrótce otrzymają je pozostali. Nowa stawka czynszu za m2 wyniesie 2,80 zł. Zmiany wejdą w życie od października. Dotychczasowa stawka - 2,30 zł/m2 obowiązywała od drugiej połowy 2005 r.
Mieszkańcy niszczą własny blok
W idealnym stanie oddano go do użytku ponad rok temu. Dziś niewiele pozostało z tamtego widoku. Brakuje klamek w drzwiach, zniszczone są włączniki od światła, ściany ozdobione napisami z krwi i farby, mnóstwo śmieci, mimo codziennej pracy sprzątaczki, i powybijane szyby. Libacje na klatce schodowej nie są tu rzadkością. Mowa o komunalnym bloku przy ulicy Iwaszkiewicza. Większość mieszkańców ma już dość mieszkania w takich warunkach. Blok przy ulicy Iwaszkiewicza zaadaptowany został do celów mieszkaniowych po ówczesnym akademiku. Jest lokalem komunalnym. Wyremontowany i oddany do użytku został w lutym ubiegłego roku. Przyszli mieszkańcy tego miejsca z tzw. listy oczekujących cieszyli się z nowego, atrakcyjnego lokum. Niektórzy jednak szybko się rozczarowali. Zaskoczeni "różnorodnością" stylu życia niektórych mieszkańców, mają dość tego miejsca.
TBS : Kolejka jak za czasów PRL-u...
96 mieszkań tyle oferuje przyszłym najemcom piotrkowskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat