Artykuły do tagu: Mieszkania

Bogusławice: Mieszkania socjalne dla 11 rodzin
Jedenaście mieszkań socjalnych powstanie w zdegradowanych budynkach w Bogusławicach, kiedyś funkcjonował tam PGR. Jak podkreśla burmistrz Wolborza, nie byłoby to możliwe, gdyby nie dotacja z Urzędu Marszałkowskiego pozyskana przez urzędników. Wartość projektu to 1 milion 300 tysięcy złotych, natomiast dofinansowanie wyniesie 900 tys.
Przy Garncarskiej powstanie 15 mieszkań komunalnych
W tym roku ruszy budowa kamienic komunalnych przy ul. Garncarskiej na piotrkowskim Podzamczu. Pierwszeństwo w najmie lokali będą miały młode małżeństwa do 35 roku życia. Procedura wyłaniania najemców została przeprowadzona pod koniec ubiegłego roku. W najbliższych tygodniach poznamy rodziny, które otrzymają mieszkania.
03.07.2016 14:18
Dla kogo te mieszkania?
Nowe bloki, ba, nawet osiedla wyrastają w Piotrkowie jak grzyby po deszczu. Przykładem choćby Zielona Aleja przy Broniewskiego, Klonowa Dolina przy Wierzejskiej czy Reymonta Park przy ul. Reymonta. Pytanie tylko, kto będzie tam mieszkał, skoro mieszkańców wciąż ubywa.
Nowe mieszkania w Rynku Trybunalskim
Z zewnątrz wygląda nieźle. Kamienica przy Rynku Trybunalskim 5 przeszła remont elewacji kilka lat temu. Gorzej jest wewnątrz, to jednak zmieni się, ponieważ budynek przejdzie gruntowną modernizację, w efekcie nowy dom znajdzie tam 10 rodzin. Dziś w kamienicy przeważają pustostany.
Ile pieniędzy na gospodarkę mieszkaniową w Piotrkowie?
W 2016 nasi urzędnicy chcą przeznaczyć o kilkanaście procent mniej środków na gospodarkę mieszkaniową w Piotrkowie niż w roku 2015.
TBS w Piotrkowie: Wkrótce przekażą klucze do nowych mieszkań
60 nowych mieszkań w nowych blokach przy Wojska Polskiego 133 w Piotrkowie czeka na swoich lokatorów. Inwestycja przebiegła zgodnie z planem. Wszystkie prace zostały zakończone i niebawem mieszkańcy odbiorą klucze.
Dwa budynki, w których ma się znajdować 40 mieszkań chcą wybudować włodarze gminy Wola Krzysztoporska.
Młodzi zasiedlą Stare Miasto?
Zmiany w zasadach wynajmowania lokali komunalnych. Władze miasta wprowadziły ułatwienia dla młodych, średniozamożnych.
Stan licznika spisz sobie sam!
Wielu mieszkańców miasta znalazło w swoim skrzynkach na listy informację, że teraz sami będą spisywać stan licznika gazowego. Mało tego, muszą też podać tę informację pod wskazany numer telefonu. Problem w tym, że liczniki w wielu blokach znajdują się tuż pod sufitem, a chyba nie każdy ma w domu drabinę. Poza tym liczniki często znajdują się w zamkniętych na klucz skrzynkach. To nie koniec niespodzianek, bo okazało się, że tak naprawdę licznik powinien spisać za nas listonosz. Powinien, ale...
Setki rodzin wciąż czekają na mieszkania
W jakim stanie jest piotrkowska „mieszkaniówka”? Po pierwsze, zasób jest stary – w 80% ponad 100-letni. Po drugie, długi lokatorów ciągle rosną. Po trzecie, na lokale czeka w sumie 595 rodzin.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat