Artykuły do tagu: Michał

Wypadek na Michałowskiej. 18-letni kierowca stracił panowanie nad autem
Dostawczy volkswagen i osobowy fiat zderzyły się na ul. Michałowskiej w Piotrkowie. 18-letni kierowca osobówki prawdopodobnie nie dostosował prędkości do warunków na drodze.
Michał chce znowu
Michał Ludwiczak z Kamieńska uległ ciężkiemu wypadkowi w 2009 roku. Lekarze nie dawali mu wielkich szans na przeżycie, a nawet jeśli, to chyba nikt nie wierzył, że będzie mógł prowadzić aktywny styl życia - poza nim samym... Podczas rehabilitacji w ośrodku w Bielsku - Białej zetknął się z trójkołowym, poziomym rowerem, który od razu stał się jego miłością i pasją. W ostatnich latach razem z przyjaciółmi z Passion Life Joy Team organizują kolejne wielodniowe wyprawy rowerowe w ramach akcji "Pokonać siebie" i starają się udowodnić, że nigdy nie należy tracić nadziei, a dzięki wytrwałości i wierze można zrealizować każde marzenie.
Piotrcovia musi zapłacić byłemu trenerowi. Sąd wydał wyrok
Piotrcovia musi zapłacić 60 tysięcy złotych byłemu trenerowi, z kosztami sądowymi i komorniczymi to ponad 83 tysiące. Konto zostało już zajęte. - Może to nie być ostatni "trup", który wypada z szafy - powiedział we wtorkowym programie O TYM SIĘ MÓWI w Radiu Strefa FM Marek Ostrowski, prezes Piotrcovii. I zapowiada likwidację stowarzyszenia, które zalega z płatnościami wobec Michała Pastuszki. Obecnie klub prowadzi działalność jako spółka z o.o., zgodnie z wymogami PGNiG Superligi Kobiet, wcześniej jednak przez wiele lat funkcjonował jako stowarzyszenie MKS Piotrcovia. I to właśnie ten ostatni podmiot musi zapłacić za niefrasobliwość poprzedniego zarządu.
W Piotrkowie nie zabraknie wody
Piotrkowianie nie muszą obawiać się wprowadzenia ograniczeń dotyczących gospodarowania wodą - uspokaja Michał Rżanek, prezes Piotrkowskich Wodociągów i Kanalizacji. Jednocześnie przypomina, aby mimo to korzystać z niej rozsądnie.
Czy można kupić dobry prezent w ostatniej chwili?
Święta Bożego Narodzenia już jutro, tymczasem wiele osób w ostatniej chwili szuka jeszcze prezentów dla swoich bliskich.
Dla niego nie istnieją żadne granice. Michał zdobył Rzym
Pokonali siebie przejeżdżając na rowerach 1600 km w 14 dni. Niepełnosprawny Michał Ludwiczak z Kamieńska, który 10 lat temu uległ bardzo poważnemu wypadkowi, teraz udowadnia , że nie ma dla niego rzeczy niemożliwych. Niedawno wraz z przyjaciółmi, przejechał na specjalnie skonstruowanym rowerze z Bielska-Białej do Rzymu.
Piotrków: kolejna podwyżka cen za dostawę wody w przyszłym roku
Od lipca tego roku piotrkowianie muszą płacić 23 grosze więcej za każdy m3 dostarczonej wody i odebranych ścieków, kolejna podwyżka nastąpi w lipcu przyszłego roku - poinformował na antenie Radia Strefa FM Piotrków Michał Rżanek, prezes spółki Piotrkowskie Wodociągi i Kanalizacja.
Dla Michała nie ma rzeczy niemożliwych
Michał Ludwiczak z Kamieńska w 2009 roku ucierpiał w wypadku. Lekarze nie dawali mu wtedy dużych szans na przeżycie, a on... dał im dowód na to, że dla niego nie ma rzeczy niemożliwych. Teraz każdego dnia pokazuje innym, że żyjąc z niepełnosprawnością można każdego dnia spełniać swoje marzenia. W 2017 roku Michał przejechał na specjalnie skonstruowanym rowerze drogę od Bałtyku do Tatr. Teraz wraz z przyjaciółmi rusza w jeszcze bardziej wymagającą podróż. W ten weekend startuje do Rzymu.
Piotrkowianin światowej sławy biostatystykiem
Urodzony w Piotrkowie Michał Pencina (ur. 1974), absolwent Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Chrobrego jest światowej sławy biostatystkiem i bioinformatykiem, jednym z najczęściej cytowanych na świecie naukowców ekspretem w dziedzinie analizy i badania ryzyka czynników chorób serca. To on opracował metodę badania wieku serca. Od ponad dwudziestu lat pracuje na amerykańskich uczelniach. Obecnie został zaproszony do Rady Naukowej Agencji Badań Medycznych powołanej przez ministra zdrowia.
Pedofilia to zabójstwo ludzkiej psychiki (WYWIAD)
Nie możemy usprawiedliwiać takich zachowań. Czyn pedofilny to zbrodnia najwyższej wagi, ponieważ rujnuje ludzkie życie. Można porównać to do zabójstwa. Nie zabiliśmy człowieka fizycznie, a psychicznie – tak o pedofilii mówi Michał Szulc, psycholog, z którym rozmawialiśmy o filmie braci Sekielskich „Tylko nie mów nikomu”.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat