Artykuły do tagu: MiastaPartnerskie

Zakończył się V Festiwal Kultury Miast Partnerskich
Kolorowe pokazy taneczne, różnorodne występy wokalne, stoiska pełne smakołyków i przykładowych wyrobów lokalnego rzemiosła. Poza tym mnóstwo słońca, które dodatkowo rozgrzało piotrkowską publiczność i kilka godzin dobrej zabawy. Tak w skrócie można opisać drugi dzień V Festiwalu Kultury Miast Partnerskich, który w niedzielę odbył się w Piotrkowie Trybunalskim.
Co uczestnicy Festiwalu Kultury Miast Partnerskich mówią o Piotrkowie?
Dziewięć grup z siedmiu krajów przybyło do Piotrkowa Trybunalskiego by uświetnić V edycję Festiwalu Kultury Miast Partnerskich. Piotrkowska publiczność podczas ostatniego majowego weekendu może podziwiać występy, które ukazują jak różnorodna jest kultura w Europie (i nie tylko). Uczestników imprezy zapytaliśmy o to jak podoba im się Piotrków.
III edycja Pleneru Miast Partnerskich
Wernisaż III Pleneru Miast Partnerskich odbędzie się w piątek 25 maja o 19.00 w Hotelu Mercure – Vestil przy Al. Armii Krajowej 22c. W wydarzeniu organizowanym przez Ośrodek Działań Artystyczny można podziwiać dzieła artystów z pięciu krajów.
Festiwal Kultury Miast Partnerskich w najbliższy weekend
Dwa dni kolorowej zabawy z gośćmi z miast partnerskich - ukraińska muzyka, bałkańskie rytmy i rosyjskie pieśni, a to wszystko okraszone… francuskim jazzem. Już w najbliższą sobotę (26 maja) o godz. 16.00 w Miejskim Ośrodku Kultury przy al. 3 Maja 12 rozpocznie się V Festiwal Kultury Miast Partnerskich. W programie znajdą się również pokazy taneczne zespołów z Białorusi, Niemiec czy Izraela oraz koncert chóru sakralnego z Węgier.
I Plener Miast Partnerskich
W najbliższy piątek rozpocznie się pierwszy Plener Malarski Miast Partnerskich.
Drugi dzień III Festiwalu Miast Partnerskich
Powoli dobiega końca III Festiwal Miast Partnerskich. Dziś o 16:00 w piotrkowskim amfiteatrze rozpoczął się koncert galowy, na którym występują zespoły z zaprzyjaźnionych z Piotrkowem miast. Za nami występy grup m.in. z rosyjskiej Kostromy, litewskiego Mariampola i chorwackiej Petrinji. Zapraszamy do obejrzenia galerii!
Ruszył III Festiwal Miast Partnerskich
Dziś w galerii Focus Mall rozpoczął się III Festiwal Miast Partnerskich. Program pierwszego dnia imprezy jest wypełniony przez koncerty, które potrwają do 18:00. Przed piotrkowską publicznością prezentują się artyści z sześciu państw.
Goście z miast partnerskich śpiewali w amfiteatrze
Niedziela to drugi dzień II Festiwalu Kultury Miast Partnerskich.
Barwnie, kolorowo, zagranicznie
I Festiwal Kultury Miast Partnerskich trwa od soboty w Piotrkowie. Jest jedną z imprez towarzyszących obchodom Dni Miasta, a rozpoczął go barwny korowód ulicami Piotrkowa.
I Festiwal Kultury Miast Partnerskich
Festiwal będzie jedną z imprez towarzyszących obchodom Dni Miasta, które już w najbliższy weekend odbędą się w Piotrkowie. - Repertuar, w jakim zaprezentują się zagraniczni partnerzy Piotrkowa będzie bardzo bogaty - zapewnia Bogdan Munik, sekretarz miasta Piotrkowa Trybunalskiego.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat