Artykuły do tagu: Matura

20.05.2008 13:53
Szkoła dla matoła?
Odebranie praw szkoły publicznej grozi piotrkowskiej placówce Rawita.
Wszystko przez nieprawidłowości, jakich dopatrzyła się Okręgowa Komisja Egzaminacyjna z Łodzi w pracach humanistycznych egzaminu gimnazjalnego. Dziewięcioosobowa grupa uczniów napisała niemalże identyczne prace.
Rodzice, dyrekcja i nauczyciele są zbulwersowani całą sytuacją. Okazuję się jednak, że tych nierzetelności w prowadzeniu placówki jest znacznie więcej.
Szkoły Rawita stracą prawa szkoły publicznej ?
- Będę wnioskowała o odebranie tej placówce praw szkoły publicznej - powiedziała Janina Skibicka p.o dyrektora Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Łodzi. Chodzi o Rawitę w Piotrkowie. Komisja dopatrzyła się nieprawidłowości w pracach humanistycznych egzaminu gimnazjalnego. Podejrzenia dotyczą dziewięciu prac, które są niemalże identyczne. Posłuchaj wywiadu z Janiną Skibicką p.o dyrektora Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Łodzi.
Pierwszy egamin już za nimi. Ponad 1620 maturzystów z piotrkowskich szkół ponadgimnazjalnych, zdawało obowiązkową pisemną maturę z polskiego.
Pierwszy dzień matur - tematy z jęz. polskiego
Blisko 1700 absolwentów piotrkowskich szkół ponadgimnazjalnych przystąpiło dziś do egzaminu dojrzałości z języka polskiego.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat