Artykuły do tagu: Matura

Piotrkowscy maturzyści najlepsi
Znamy wyniki matur. Uczniowie z piotrkowskich szkół napisali ją lepiej niż wskazuje średnia krajowa.
Zapomniał, gdzie zaparkował. Zgłosił kradzież
Zgłosił kradzież swojego volvo. Wkrótce jednak okazało się, że auto wcale nie zostało skradzione. Tomaszowianin był tak roztargniony z powodu matury dziecka, że zapomniał, gdzie zaparkował.
Dzisiejsza matura dużo trudniejsza?
Kiedyś maturę zdawał niemal każdy, kto zdecydował się do niej podejść. Ponad 90% zdających egzamin dojrzałości zaliczało. W ubiegłym roku było to niecałe 80%.
Dziś m.in. ustny z polskiego. Ale króluje angielski
8 maja to pierwszy dzień ustnej matury z języka polskiego w nowej, obowiązującej od 2015 roku, formule. W większości szkół zdawany jest jednak pisemny angielski.
04.05.2017 08:59
Matura 2017 rozpoczęta
Czwartek to pierwszy dzień matur. Na pierwszy ogień egzaminacyjnego maratonu idzie język polski.
Są dobre strony reformy oświaty?
Okazuje się, że w reformie edukacji można znaleźć choć jedną dobrą stronę, szczególnie dla nauczycieli i uczniów szkół ponadgimnazjalnych.
Międzynarodowa matura w Piotrkowie. Is it possible?
Ma Kalisz, Leszno, Tarnów, ma też Płock. My nie mamy. Dlaczego? - pyta radny Piotrkowa Grzegorz Lorek. Chodzi o międzynarodową maturę.
Co piąty uczeń bez matury
Co piąty uczeń w województwie łódzkim, przystępujący do egzaminu dojrzałości, nie zdał matury. Centralna Komisja Egzaminacyjna opublikowała we wtorek wyniki egzaminów.
Drugi dzień matur - dziś królowa nauk
Po środowym egzaminie maturalnym z języka polskiego, dziś przyszedł czas na matematykę. W piotrkowskich szkołach prowadzonych przez miasto, egzamin napisze niemal 1200 osób.
Matura 2015: Zdało 74% maturzystów
We wtorek maturzyści odbierali świadectwa dojrzałości. Jak egzamin maturalny wypadł na terenie województwa łódzkiego?

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat