Artykuły do tagu: Matura

Kuba chce zdać maturę. Potrzebuje naszej pomocy
Żeby zdać maturę, Kuba potrzebuje naszej pomocy. Chłopak jest niewidomy. By podejść do egzaminu, potrzebuje specjalistycznego urządzenia do pisania. Pomożecie?
Jak znienawidzić matematykę? W szkole cię nauczą
Uczniowie nieprzygotowani, nauczyciele nie potrafią uczyć. Efekt to fatalne wyniki egzaminów. To wynika z najnowszego raportu Najwyższej Izby Kontroli. Czy matematyka powinna zniknąć z egzaminu maturalnego? Co na ten temat sądzą uczniowie i nauczyciele piotrkowskich szkół?
Darmowe korepetycje przygotują na poprawkę matury
Nie zdaliście matury z matematyki i szykujecie się na sierpniową poprawkę? Możecie skorzystać z darmowych korepetycji w Łodzi.
04.05.2018 10:00
Matura 2018 rozpoczęta
1311 abiturientów z piotrkowskich liceów i techników przystąpiło w piątek do egzaminów maturalnych.
14 lat nauki bez zwolnień i wagarów
Jedni wybierają się na wagary, bo mają już dość nauki i siedzenia w szkolnych ławkach, inni celowo nie idą na zajęcia, aby ominąć sprawdzian i napisać go lepiej w następnym terminie. Są także nieobecności usprawiedliwione z powodu choroby. Krystian Kulesza, uczeń Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Piotrkowie, nie opuścił ani jednego dnia zajęć w szkole. Nie byłoby w tym nic szczególnego, gdyby nie fakt, że sytuacja powtarzała się co roku... przez 14 lat nauki.
Lekcji nie będzie, bo nauczycielka jedzie do sanatorium?
Wyjazd nauczycielki do sanatorium wywołuje niepokój tegorocznych maturzystów z I Liceum Ogólnokształcącego w Piotrkowie.
Poloneza czas zacząć, czyli studniówki 2018
Styczeń to miesiąc należący do maturzystów. Za sto dni czeka ich egzamin dojrzałości, ale teraz królują na parkietach.
Sezon na korepetycje rozpoczęty
„Dla zapisanych do 15 września specjalny rabat” - czytamy na słupie ogłoszeniowym w centrum Piotrkowa. Dzwonimy. - Ma pan szczęście, załapuje się pan na ostatniego, nie ma już więcej miejsc - słyszymy w słuchawce... dwa tygodnie przed wyznaczoną w ogłoszeniu datą. Rozpoczął się rok szkolny. I nie ma wątpliwości, że to prawdziwy sezon żniw dla korepetytorów.
22.08.2017 07:55
Czas poprawić maturę
We wtorek, 22 sierpnia rozpoczynają się matury poprawkowe. W Piotrkowie i powiecie piotrkowskim do egzaminu przystąpi niemal 280 uczniów. Zdecydowana większość poprawiać będzie matematykę.
Ile osób nie zdało matury w „Chrobrym”? [VIDEO]
Tylko jedna osoba nie zdała matury w I Liceum Ogólnokształcącym w Piotrkowie. Z wyników egzaminu dojrzałości bardzo zadowolony jest dyrektor „Chrobrego”.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat