Artykuły do tagu: MarcinWitko

Prezydent Tomaszowa będzie się ubiegał o reelekcję. A co z Piotrkowem?
Marcin Witko będzie kandydował na prezydenta Tomaszowa Mazowieckiego w zbliżających się wyborach samorządowych. Obecny gospodarz miasta na zwołanym w czwartek briefingu prasowym zdradził, na czym zamierza oprzeć swoją kampanię wyborczą.
Nowe hybrydowe autobusy na ulicach...
... na razie jeszcze nie w Piotrkowie. 25 nowych hybrydowych autobusów wyjedzie od 1 stycznia 2018 roku na ulice Tomaszowa. Co ważne mieszkańcy posiadający Kartę Tomaszowianina nie zapłacą za przejazd ani grosza. W czwartek odbyła się konfrencja prasowa podczas której zaprezentowano nowoczesne pojazdy.
Arena lodowa w Tomaszowie oficjalnie otwarta
Pierwsza w Polsce kryta hala lodowa została w czwartek oficjalnie otwarta. Na uroczystości w Tomaszowie Mazowieckim pojawił się prezydent RP Andrzej Duda. Obecni byli też polscy panczeniści, którzy w 2018 roku powalczą o medale olimpijskie w Korei Płd.
Tomaszowska premiera filmu „Las 4 rano”
W poniedziałek, 23 stycznia, w kinie Helios w Tomaszowie Mazowieckim odbył się jeden z premierowych pokazów filmu „Las 4 rano” z udziałem ekipy filmowej. Wybór Tomaszowa na miejsce pokazu nie był przypadkowy. Jesienią 2015 roku właśnie w tym mieście i okolicy Jan Jakub Kolski zrealizował część zdjęć do tej produkcji. W poniedziałkowym spotkaniu z publicznością obok reżysera wzięli także udział: aktorka Aleksandra Michael, montażysta Konrad Śniady, kierownik planu Michał Michałowski oraz przedstawiciel producenta Michał Benkes.
Burmistrz Sulejowa popiera pomysł M. Witko
- To bardzo dobry pomysł – tak inicjatywę prezydenta Tomaszowa w sprawie Zalewu Sulejowskiego ocenia Wojciech Ostrowski, burmistrz Sulejowa. Przypomnijmy, że Marcin Witko proponuje, aby to miasto przez niego zarządzane stało się administratorem największego zbiornika w regionie.
34 miliony złotych dofinansowania na MZK?
To już prawie pewne. Tomaszów Mazowiecki zakupi nowoczesne autobusy o napędzie hybrydowym. Zbudowana zostanie także nowa baza. Oba tomaszowskie wnioski, jeden złożony przez miasto, drugi przez MZK pozytywnie przeszły ocenę merytoryczną i uzyskały najwyższą punktację w woj. łódzkim. Teraz urzędnicy czekają na oficjalną decyzję Zarządu Województwa Łódzkiego i podpisanie umowy na dotację.
Sąsiednie miasto inwestuje w drogi
Podczas kampanii wyborczych samorządowcy deklarują olbrzymie inwestycje drogowe. Zazwyczaj kończy się to na deklaracjach, z realizacją jest już o wiele gorzej. Tymczasem władze Tomaszowa potwierdzają: wydamy więcej pieniędzy na infrastrukturę drogową, niż przez ostatnie 25 lat.
Czy Tomaszów będzie liczył 200 tysięcy mieszkańców?
Większość miast w województwie łódzkim od lat traci mieszkańców. Piotrków liczył niedawno ponad 80 tysięcy, dziś nieco więcej niż 74 tysiące. Podobnie jest w Radomsku, Tomaszowie czy Bełchatowie i oczywiście w stolicy regionu czyli Łodzi. Tymczasem w jednym z tych miast ma zdecydowanie wzrosnąć liczba mieszkańców – zapowiada prezydent Marcin Witko.
Nowe drogi w Tomaszowie Mazowieckim dzięki współpracy między miastem a powiatem. W poniedziałek podpisano kolejne porozumienie w tej sprawie.
 Prezydent Tomaszowa doradzi prezydentowi Polski
Marcin Witko, prezydent Tomaszowa Mazowieckiego został powołany do Narodowej Rady Rozwoju. Inauguracyjne posiedzenie tego gremium odbyło się w piątek w Pałacu Prezydenckim w Warszawie.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat