Artykuły do tagu: Malzenstwo

06.08.2019 10:35
Małżeństwa na medal
Aż 27 par z miasta i gminy Sulejów odebrało 2 sierpnia medale za „Długoletnie Pożycie Małżeńskie” nadane przez prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudę.
Wola Krzysztoporska: Od 50 lat razem
Jaki mają patent na długie, wspólne życie? Przede wszystkim cierpliwość i zrozumienie. W Woli Krzysztoporskiej uroczyście świętowano jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego par z terenu gminy.
27.06.2018 06:37
Złote gody w Grabicy
Złote gody to wyjątkowe święto, które obchodzi się po 50 latach wspólnego pożycia małżeńskiego. Taki jubileusz obchodziły w sobotę 23 czerwca pary z gminy Grabica.
Czy w Piotrkowie zawierane są małżeństwa mieszane?
Coraz więcej Polaków bierze ślub z obcokrajowcami. Mężczyźni najczęściej żenią się z Ukrainkami, a kobiety uczuciem, a przede wszystkim zaufaniem, obdarzają Anglików i Niemców. Jak ta sytuacja wygląda w Piotrkowie?
19.12.2017 06:23
Razem od 50, 60 i 65 lat
Są dla nas wzorem i dowodem na to, że zachowując wierność słowom przysięgi, można szczęśliwie przeżyć razem kilkadziesiąt lat. Dziewiętnaście par małżeńskich z terenu gminy Wola Krzysztoporska świętowało złote i diamentowe gody.
Złote Gody mieszkańców gminy
12. par świętowało Złote Gody małżeńskie w Wolborzu. Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą w Kolegiacie, później były prezydenckie medale i uroczysty obiad.
Odznaczeni za wspólne życie
„Dziękuję Ci żono - mężu, że nasze małżeństwo było zgodne, szczęśliwe i trwałe” – tak po 50 latach wspólnego życia dziękowali sobie małżonkowie z terenu gminy Wola Krzysztoporska, którzy 15 grudnia odebrali medale „Za długoletnie pożycie małżeńskie”.
Tylko dwa śluby zawarte poza USC
Tylko dwa śluby w plenerze odbyły się w Piotrkowie Trybunalskim po zmianie prawa dotyczącego zawierania związków małżeńskich. Przepisy znowelizowano w marcu ubiegłego roku, wcześniej poza USC ślub mógł się odbyć tylko w ściśle określonych przypadkach.
Ręczno: Odnowili przysięgę małżeńską
Sześć par z terenu gminy Ręczno świętowało kilka dni temu jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego.
Ślub nad brzegiem jeziora Bugaj... Dlaczego nie?
Choć od 1 marca małżeństwo zawierać możemy nie tylko w Urzędzie Stanu Cywilnego, póki co w Piotrkowie nikt jeszcze z takiej możliwości nie skorzystał.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat