Artykuły do tagu: Makula

Kapitan Jerzy Makula - baletmistrz podniebnego tańca
To, co robi w swoim szybowcu kapitan Jerzy Makula określane jest mianem podniebnego baletu. To bez wątpienia jeden z najwybitniejszych przedstawicieli w historii sportów lotniczych. Popisy wielokrotnego mistrza świata w akrobacji szybowcowej można podziwiać podczas VI Fly Festu, który trwa na piotrkowskim lotnisku, niedzielny pokaz rozpocznie się o godzinie 17.00.
Fly Fest już dziś - fotorelacja
Już w ten weekend moc lotniczych atrakcji na piotrkowskim niebie. Na lotnisku Aeroklubu Ziemi Piotrkowskiej spotkają się gwiazdy akrobatyki lotniczej, miłośnicy samolotów historycznych a także myśliwce bojowe polskiej armii. Wszystko to okraszone doskonałą muzyką.
Oddasz 30 kg, dostaniesz choinkę
Za 109 kilogramów makulatury (a konkretnie starych numerów „Tygodnia Trybunalskiego”) dostaliśmy 3 drzewka. Zachęcamy mieszkańców miasta do oddawania makulatury i odbierania choinek - przy ul. Spacerowej 117 w Piotrkowie.
Prawie 30 ton makulatury zebrano podczas ostatniej akcji "Drzewko za makulaturę", którą organizowało bełchatowskie starostwo. Kilka tysięcy sadzonek drzew i krzewów trafiło do setek mieszkańców miasta i powiatu.
Kolejny raz bełchatowskie starostwo zamieni drzewko za makulatur. Mieszkańcy miasta i powiatu, którym zalegają w domu stare gazety będą mogli wymienić je na sadzonki drzewek i krzewów. Zbiórka obędzie się w październiku, dlatego jest jeszcze trochę czasu, by zgromadzić makulaturę.
Latał w Piotrkowie, wylądował Dreamlinerem
Boeing 787 za sterami którego siedział kapitan Jerzy Makula wylądował w Warszawie.
Pierwszy Dreamliner Polskich Linii Lotniczych LOT dotknął pasa Lotniska Chopina w czwartkowe przedpołudnie. Pilot tego samolotu związany jest z Piotrkowem.
Szkoła Podstawowa w Rozprzy rozpoczęła akcję “Tablica interaktywna za makulaturę”.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat