Artykuły do tagu: MOK

MOK będzie wyremontowany do końca czerwca
Trwają zaawansowane prace w Miejskim Ośrodku Kultury w Piotrkowie. Choć obecnie to miejsce przypomina ciągle wielki plac budowy, prawdpopodobnie pod koniec czerwca budynek zostanie oddany do użytku.
Podobny remont w ramach scen "Jaracza" trwa w Skierniewicach, Radomsku i Sieradzu. Projekt, finansowany z pomocą funduszy unijnych (5,5 mln zł), wart jest 25,3 mln.
Mieszkańcy tych miast będą mogli raz w tygodniu oglądać teatralne przedstawienia. Umowa, jaką teatr (główny beneficjent) zawarł z władzami miast, zobowiązuje teatr do występowania w każdym z miast przez dziesięć lat.
Teatr „Grupa Produkcyjna Respirator” z Miejskiego Ośrodka Kultury w Piotrkowie Trybunalskim zdobyła I miejsce (ex aequo) na XXVI Konfrontacjach Teatrów Młodzieżowych Centrum 2008 w Łodzi.
W najbliższą sobotę w Szkole Podstawowej numer 12 w Piotrkowie wiele atrakcji dla miłośników tańca.
Dwanaście nominacji do udziału w eliminacjach rejonowych przyznało jury podczas eliminacji miejsko-powiatowych 53 Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego, który w ubiegłą sobotę odbył się w piotrkowskim MOK- u.
06.03.2008 16:05
W ramach edukacji regionalnej „Tradycje piotrkowskie” Miejski Ośrodek Kultury organizuje Kiermasz Wielkanocny. Impreza odbędzie się 11 marca br, w Domu Nauczyciela, ul. Sienkiewicza 16 w godz. 9.00-14.00. Kiermasz, jak co roku, będzie zrealizowany w formie lekcji etnograficznej. Swoje wyroby (palmy, pisanki, baranki, serwetki, hafty, koronki i inne ozdoby świąteczne) zaprezentują artyści z opoczyńskiego oddziału Stowarzyszenia Twórców Ludowych. Prelekcję na temat zwyczajów i obrzędów świątecznych wygłosi etnograf z Muzeum w Piotrkowie Trybunalskim.
06.08.2007 14:52
Z Jackiem Sokalskim, dyrektorem Miejskiego Ośrodka Kultury w Piotrkowie rozmawiamy o pracy, która kosztuje dużo czasu, ale daje satysfakcję, o spotkaniach z gwiazdami, które miewają swoje humory, a także o idolach z dzieciństwa i stomatologicznych obawach...
06.08.2007 13:49
O trudnościach aktorskich podopiecznych, byciu dla córek mamą i jednocześnie instruktorem, a także o tym, dlaczego nie została aktorką, rozmawiamy z Małgorzatą Kowalczyk – opiekunem teatralnym w Miejskim Ośrodku Kultury w Piotrkowie. Jedna z prowadzonych przez Panią Małgorzatę grup, „Po prostu”, otrzymała niedawno pierwsze miejsce za autorski spektakl „Klisze” na XXV Konfrontacjach Teatrów Młodzieżowych w Łodzi.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat