Artykuły do tagu: MDK

Już w najbliższy czwartek w Radomsku w Miejskim Domu Kultury rozpocznie się dwudniowe wydarzenie poświęcone pamięci jednego z braci Różewiczów – Januszowi Różewiczowi. W ramach projektu „(Nie)Spełniony świat Janusza Różewicza” odbędzie się promocja tomiku wierszy poety, debata patriotyczna czy projekcja filmu „Nasz starszy brat” w reżyserii Stanisław Różewicza.
25.04.2014 10:23
Zumba, breakdance, hip hop, taniec towarzyski - moda na taniec zatacza coraz szersze kręgi. Tańczą i młodsi, i starsi. Specjalnie dla nich Miejski Dom Kultury w Radomsku przygotowuje wyjątkową atrakcję.
Radomszczańscy seniorzy na scenie
Radomszczańscy seniorzy zmierzą się z Konstantym Ildefonsem Gałczyńskim. Wystąpią w „Teatrzyku Zielona Gęś”. Ma być zabawnie. Efekty pracy seniorów będzie można ocenić w najbliższy weekend.
Radomsko: Wakacyjne konkursy
Miejska Biblioteka Publiczna w Radomsku zaprasza do wzięcia udziału w ogólnopolskich konkursach plastycznych „Pocztówka z wakacji” i „Mój pierwszy przewodnik po Europie. Mogą wziąć w nich udział dzieci w wieku od 6 do 13 lat.
11.06.2013 13:43
Uniwersytet na wakacjach
Uroczyście rok akademicki zakończył Radomszczański Uniwersytet III wieku. Na jego zajęcia uczęszcza blisko 100 osób. W tym gronie jest jednak zaledwie kilku panów. Ponad 90 proc. radomszczańskich studentów stanowią kobiety.
Sylwester  w radomszczańskim MDK
Sylwester coraz bliżej. Nie wszyscy w tym dniu wybiorą się na bale. Jak co roku specjalną ofertę przygotował Miejski Dom Kultury w Radomsku.
Radomsko: Wyciągają dzieci z bramy
Adaś Tarczyński i Przemek Siwek to chłopcy, którzy zostali nagrodzeni przez Fundację "Wyciągamy dzieci z bramy". Adam i Przemek swoje artystyczne pasje realizują w Miejskim Domu Kultury w Radomsku
Teatralna integracja w Radomsku

W Międzynarodowym Dniu Osób Niepełnosprawnych radomszczański MDK tętnił życiem. Odbywały się tam Integracyjne Prezentacje Teatralne. To kolejna odsłona jubileuszowych X Radomszczańskich Spotkań Integracyjnych. Pierwsza część odbyła się w październiku. Współorganizatorem imprezy był Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy.
Sala widowiskowa ma już swoich patronów
Sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury w Radomsku nadano imię dwóch wybitnych radomszczan. Jej patronami są teraz : kompozytor Henryk Fajt i poeta Czesław Kałkusiński.
Radomsko: Różewicz Open Festiwal
Już w najbliższą niedzielę rozpoczyna się w Radomsku Różewicz Open Festiwal. Przez tydzień na różne sposoby przypominana będzie twórczość związanych z miastem braci Różewiczów. Będzie poezja Janusza, filmy Stanisława i dramaty Tadeusza. Patronat honorowy nad festiwalem objęła żona prezydenta RP Anna Komorowska.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat