Artykuły do tagu: Luciąża

06.06.2016 12:49
Zagrał z lewą kartą?
Grająca w piotrkowskiej klasie A Luciążanka Przygłów miała dużą szansę na udział w barażach o awans do klasy okręgowej, wszystko wskazuje jednak na to, że ta szansa będzie dużo mniejsza, ponieważ podczas meczu z Kasztelanem Żarnów, w zespole w Przygłowa miał wystąpić zawodnik Polonii Piotrków Dariusz Stęborowski. Jeśli to podejrzenie się potwierdzi, Luciążanka straci trzy punkty wywalczone w tym meczu i ograniczy swoje szanse na udział w barażach.
Na terenie gminy Rozprza trwa proces regulacji rzeki Luciąży. Niedawno zakończono jeden z etapów tego przedsięwzięcia. Dzięki pracom wykonanym przez przedstawicieli Wojewódzkiego Zarządu Melioracji i Urządzeń Wodnych w Łodzi rzeka nie powinna już tak zalewać pól, a rolnicy będą mogli bez przeszkód zebrać przyszłoroczne plony.
Fala przetacza się przez Pilicę i Luciążę
Fala powodziowa przetacza się właśnie przez Pilicę i Luciążę w gminie Sulejów. Stan obydwu rzek jest wysoki, ale dużych podtopień na szczęście nie było.
Rzeki w regionie przekroczyły stany ostrzegawcze
Przekroczone są stany ostrzegawcze na rzekach Pilicy, Luciąży i rzece Czarnej w gminie Sulejów.
Monitorują stan na Pilicy i Luciąży
Na południu Polski coraz intensywniej pada, prognozy niestety nie napawają optymizmem i zakładają dalsze opady deszczu. Poziom niektórych rzek już się podniósł. Pilica i Luciąża nie przekroczyły na razie stanu ostrzegawczego, ale władze gminy Sulejów na bieżąco monitorują sytuację.
Luciążanka zostaje w klasie A
Z seniorskich rozgrywek prowadzonych przez OZPN Piotrków wycofał się spadkowicz z klasy okręgowej, zespół LKS Czarnocin. Wydział Gier piotrkowskiego związku postanowił, że miejsce czarnocinian w klasie A zajmie zwycięzca barażowego dwumeczu pomiędzy Luciążanką Przygłów i Syrenką Zakościele. Mecze między tymi drużynami zostały rozegrane w Przygłowie oraz Drzewicy. Bohaterem był Brazylijczyk Jean Keller Poyo, który łącznie w obu spotkaniach zdobył aż sześć bramek.
Gmina Sulejów szykuje się na powódź
Gmina Sulejów szykuje się na powódź. Poziom wody na rzece Pilicy przekroczył już o pół metra stan alarmowy.
Poziom Pilicy wysoki, ale bezpieczny
231 cm - taki jest aktualnie stan wody na rzece Pilicy w Sulejowie - to znacznie więcej niż w poniedziałek o tej samej porze.
Opada woda na Pilicy i Luciąży
Z całego kraju napływają niepokojące informacje o zagrożeniu powodziowym. Bardzo trudna sytuacja jest w województwie dolnośląskim, ale obfite opady deszczu i gwałtowne burze przeszły także przez region piotrkowski.
Stan alarmowy na Luciąży
Rzeka Luciąża w gminie Sulejów przekroczyła stan alarmowy. Poziom wody od wczoraj nieco opadł, ale nadal przekracza normy. Na Pilicy poziom wody wzrasta.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat