Artykuły do tagu: Lubien

Kolejne święto pieczonego ziemniaka w Lubieniu
Piłki i koszulki z podpisami Roberta Lewandowskiego, Jakuba Kochanowskiego, Piotra Gacka czy Mateusza Bieńka - to będzie można wylicytować podczas tegorocznego parafialnego święta pieczonego ziemniaka, które w sobotę odbędzie się na placu przy kościele w Lubieniu. Uroczystości rozpoczną się w sobotę o godzinie 15.00.
Problem z wodą w Lubieniu
Woda w Lubieniu w gminie Rozprza warunkowo (!) nadaje się do spożycia. W wodociągu publicznym stwierdzono nadmiar mikroorganizmów w temp. 22 st. C. Prowadzone są prace naprawcze.
W Lubieniu woda niezdatna do picia!
Jak informuje Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Piotrkowie, woda z wodociągu publicznego w Lubieniu (gm. Rozprza) jest niezdatna do picia.
Nie żyje 56-latek. Wpadł do rozdrabniarki
Tragedia w Lubieniu w powiecie piotrkowskim. Nie żyje mężczyzna, który z niewyjaśnionych przyczyn wpadł do maszyny rozdrabniającej drewno.
Droga Straszów - Lubień będzie nieprzejezdna
W związku z przebudową fragmentu drogi powiatowej droga Straszów - Lubień w dniu 3 i 4 sierpnia będzie całkowicie zamknięta.
Droga Bilska Wola – Lubień prawdopodobnie w przyszłym roku zostanie zmodernizowana. Inwestycja wymaga ogromnych nakładów finansowych, bo to nie tylko położenie nowej nawierzchni na blisko trzykilometrowym odcinku, ale także odwodnienie.
Rozprza: Bezcenna polichromia Józefa Mehoffera w Lubieniu
Niewiele jest dziś wiejskich kościołów, do których sztuka sakralna, w pełnym tego słowa znaczeniu, zawitała i zachowała się do naszych czasów. Ten kościół jest bezcenny ze względu na mieszczce się wewnątrz obrazy i freski, bo są one wykonane przez jednego z czołowych polskich malarzy Młodej Polski, ucznia samego Jana Matejki, Józefa Mehoffera. Zasłynął on m.in. jako autor witraży w kolegiacie we Fryburgu w Szwajcarii.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat