Artykuły do tagu: Lokale

W Woli Krzysztoporskiej zbudują 27 mieszkań komunalnych
Sześć budynków komunalnych, w których znajdzie się 27 mieszkań różnej wielkości uzupełnionych komórkami lokatorskimi, a pośrodku plac zabaw i siłownia – taki kompleks już niebawem powstanie w Woli Krzysztoporskiej. Na realizację tego przedsięwzięcia gmina otrzymała 35-procentowe dofinansowanie (prawie 2 mln zł) z Banku Gospodarstwa Krajowego. Realizacja tej dużej inwestycji w znacznym stopniu zasili zasoby mieszkaniowe gminy i rozwiąże problem niedoboru mieszkań komunalnych.
Jedyna taka „Jubileuszowa”
Była jednym z kultowych miejsc na gastronomicznej mapie Piotrkowa czasów PRL-u. To także jedyna w tamtym okresie piotrkowska kawiarnia kategorii pierwszej. Tu nie wypadało nie bywać. Charakterystyczny neon – filiżanka z unoszącymi się nad nią wonnymi obłoczkami kawy – jeden z najpiękniejszych w Piotrkowie, wieczorami zachęcał do przestąpienia progu lokalu. „Jubileuszowa” mieściła się w sercu piotrkowskiego śródmieścia, w budynku wzniesionym w stylu modernistycznym specjalnie dla ówczesnego PSS „Społem”.
Gdzie będą otwarte lokale do głosowania?
Piotrkowianie mogą głosować na projekty zgłoszone w ramach budżetu obywatelskiego 2018. Znamy już listę lokali wskazanych do przeprowadzenia głosowania.
Na Starym Mieście i Podzamczu lokale od 6,50 zł za metr
Na początek dobra wiadomość dla wszystkich, którzy prowadzą lub planują rozpocząć własną działalność gospodarczą. Piotrkowski magistrat ogłosił przetarg na najem lokali użytkowych po preferencyjnych stawkach. Obiekty zlokalizowane są na terenie Podzamcza i Starego Miasta.
Dwa budynki, w których ma się znajdować 40 mieszkań chcą wybudować włodarze gminy Wola Krzysztoporska.
Zwolniło się 16 mieszkań
Do kilku mieszkań po lokatorach, którzy przenieśli się do nowego budynku przy Zamurowej w Piotrkowie wprowadzili się już nowi najemcy. Kilka rodzin ma już swoje wymarzone własne M.
Piotrkowianie wykupują mieszkania komunalne
Wykup mieszkania komunalnego to nadal najtańsza forma posiadania własnego M. W Piotrkowie coraz częściej najemcy korzystają z tego prawa. Tym bardziej, że udzielana jest bonifikata dochodząca nawet do 95% wartości rynkowej lokalu.
Na taki lokal trzeba czekać nawet kilka lat. Chociaż z roku na rok jest ich więcej (teraz aż 443), to w kolejce czeka na nie prawie drugie tyle. W Piotrkowie niepokojąco rośnie nam „socjal”. Ale jeszcze szybciej rośnie dług najemców, którzy za lokale socjalne nie płacą. Teraz to już ponad 1 mln zł. Na to, że będzie lepiej, nie ma co liczyć!

Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o.o., po wyczerpaniu wszystkich wymogów wynikających z przepisów ustawy z dnia 09.04.2010 r. o udostępnianiu informacji gospodarczych i wymianie danych gospodarczych, umieściło w Krajowym Rejestrze Długów 63 dłużników zalegających w opłatach za zajmowane lokale mieszkalne na łączną kwotę blisko 800 tys. zł i będzie dopisywało sukcesywnie kolejnych dłużników.
Broniewskiego: Piekło w socjalu
“K... dołek” - tak to miejsce nazywają służby mundurowe w naszym mieście. - Nie przyznajemy się, gdzie mieszkamy...

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat