Artykuły do tagu: Listy

Czy polscy socjaliści to komuniści?
Wrzucanie do jednego worka w dzisiejszych czasach socjalizmu i komunizmu jest błędne. Społeczeństwo polskie jest zmanipulowane tymi pojęciami, bowiem stawia się znak równości między tymi dwoma różnymi prądami dziejowymi w ruchu robotniczym, niemożliwymi do pogodzenia z sobą.
Wyjątkowy pokaz „Listów do M 3”
Mariusz Kuczewski, jeden ze scenarzystów „Listów do M 3” spotkał się we wtorek w piotrkowskim kinie Helios z widzami, którzy chcieli obejrzeć tę kolejną polską komedię. A wszystko dlatego, że to dzięki niemu Piotrków zagrał w tym filmie. Z Mariuszem Kuczewskim rozmawiała Agnieszka Warchulińska.
Napisz list i pomóż obrońcom praw człowieka
Maraton Pisania Listów Amnesty International już po raz 11 odbywa się w piotrkowskim Gimnazjum nr 1. W inicjatywę zaangażowali się uczniowie, ale list w obronie osób, których prawa są łamane, może napisać każdy.
Wyjątkowy pokaz „Listów do M. 3”
5 grudnia nie lada gratka czeka tych, którzy zdecydują się kupić bilety na seans "Listy do M.3". Tego dnia w kinie Helios z publicznością spotka się twórca scenariusza komedii, Mariusz Kuczewski.
Dlaczego Piotrków zagrał w „Listach do M. 3”?
Wielkimi krokami zbliża się premiera filmu „Listy do M. 3”, którego część akcji rozgrywa się w Piotrkowie. Co sprawiło, że nasze miasto zagrało w kontynuacji zwariowanych przygód Mikołaja Mela? – o to zapytaliśmy scenarzystę filmu Mariusza Kuczewskiego.
Piotrkowianin, który odzyskał pamięć rodaków
- Bardziej odpowiadało mi przyjęcie od Chrystusa szlachetnych i pięknych elementów jego nauki, które również w życiu współczesnym reprezentował dla mnie socjalizm. Nie doszedłem więc do zasadniczego negowania religii, ale związane z nią obrządki stały się dla mnie obce - mawiał Witalis Zygmunt Zaremba, urodzony w Piotrkowie działacz PPS-u.
Wkrótce  w kinach „Listy do M. 3” kręcone m.in. w Piotrkowie
Ukazał się zwiastun trzeciej części „Listów do M.”. Film kręcono m.in. w Piotrkowie Trybunalskim. Nasze miasto wielokrotnie pojawia się w trailerze.
Pijani listonosze w Piotrkowie
Czterech pijanych listonoszy w czasie wykonywania czynności służbowych ujawniła straż pocztowa oraz kontrolerzy z centrali Poczty Polskiej. Wezwana na miejsce policja, potwierdziła podejrzenia służb ochrony Poczty.
Ostatni dzień z filmowcami
Czwartek to ostatni dzień wizyty filmowców w Piotrkowie Trybunalskim. Sceny do trzeciej części „Listów do M” powstawały dziś m.in. na ulicy Sieradzkiej.
Poranek z filmowcami na Rynku Trybunalskim
Po raz kolejny nieco zamieszania wprowadzili filmowcy na piotrkowskim Starym Mieście.
W środę, 1 marca, praca na planie filmowym „Listy do M. Czas niespodzianek” rozpoczęła się już o godzinie 6.30. Tym razem Rynek Trybunalski był miejscem bożonarodzeniowego jarmarku. Głównym bohaterem zdjęć był aktor Andrzej Grabowski.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat