Artykuły do tagu: Liceum

Co wyróżnia IV LO spośród innych szkół średnich?
Jesteśmy najmłodszym z czterech samodzielnych liceów ogólnokształcących w Piotrkowie Trybunalskim, choć istniejemy już 26 lat.
Znamy ranking szkół średnich. Jak wypadły placówki z regionu?
Wyniki ogólnopolskich rankingów liceów ogólnokształcących i techników udostępniła Fundacja Edukacyjna Perspektywy. Tym razem piotrkowskie szkoły znalazły się na lepszych pozycjach niż w roku 2016.
Wystawa uczniów i wykładowców
Ośrodek Działań Artystycznych zaprasza na wystawę uczniów i wykładowców Liceum Plastycznego im. Stanisława Wyspiańskiego w Tomaszowie Mazowieckim „Formowanie”. Wernisaż odbędzie się 9 grudnia o godz. 19.00 w Galerii ODA przy ul. Sieradzka 8. Wystawa będzie czynna do 30 grudnia.
Dzień otwartych drzwi w
Wybór szkoły średniej to dla każdego ucznia jedna z najważniejszych decyzji. W jej podjęciu pomagało dziś I Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego w Piotrkowie, w którym odbywał się dzień otwartych drzwi.
Nietypowo uczyli się, jak się uczyć
We wtorek i środę w Centrum Idei Ku Demokracji odbyły się spotkania dla gimnazjalistów, licealistów i nauczycieli z trenerami Strefy Młodzieży Uniwersytetu SWPS z Warszawy. Tematyka spotkań to m.in. „Efektywna nauka”, „Motywacja”, „Stres przed maturą” oraz „Autoprezentacja”.
Najlepsze miejsce na studniówkę
Przez lata tylko w szkołach, ale mniej więcej od roku 2000 - już tylko w lokalach. Gdzie znajduje się najlepsze miejsce na zorganizowane studniówki w naszym regionie?
Ranking szkół miesięcznika
Miesięcznik "Perspektywy" opublikował w środę (14 stycznia) Ogólnopolski Ranking Szkół Ponadgimnazjalnych.
Piotrków: II LO pod skrzydłami UJK
W piątek, 7 marca, w gabinecie dyrektora II Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie w Piotrkowie została podpisana umowa z piotrkowską filią Uniwersytetu Jana Kochanowskiego o objęciu szkoły naukowym patronatem uczelni.
Za studniówkę płacą tylko uczniowie
Bal studniówkowy to nie tylko szampańska zabawa i niesamowite wspomnienia, ale również ogromne wydatki - głównie dla rodziców. Opłata za samą organizację imprezy to już niemałe pieniądze, a gdzie tu dopiero czarujące makijaże, wyrafinowane fryzury i niezwykłe suknie?
W „Chrobrym” zabrzmiały kolędy i pastorałki
18 grudnia w I Liceum Ogólnokształcącym im. Bolesława Chrobrego w Piotrkowie odbył się koncert bożonarodzeniowy przygotowany przez uczniów szkoły.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat