Artykuły do tagu: Liście

Nie musisz? Nie zagrabiaj. Jeże się odwdzięczą
Jesienne grabienie liści jest dla wielu z nas czynnością tak powszechną, jak dla Roberta Lewandowskiego gole w Bundeslidze. To, co spada z drzew następnie usuwamy z ulic, chodników, skwerów i parków. Ale czy na pewno powinniśmy?
12.10.2017 09:04
Nie pal liści!
Rozpoczyna się sezon grzewczy. Przypominamy, że Straż Miejska może sprawdzić, czym palimy w piecu. Śmieci to nie opał - przypomina komendant Jacek Hofman. Liści też nie palimy!
Nie pal liści na działce
Przypominamy, że na terenie Piotrkowa Trybunalskiego nie można spalać w ogniskach odpadów zielonych. Dopuszczając się takiego wykroczenia, możecie narazić się na surową karę.
29.11.2015 08:33
Kto odbierze liście?
Zgodnie z odwiecznym prawem natury, jesienią z drzew spadają liście. Do momentu wejścia w życie nowej ustawy śmieciowej, ludzie z odwiecznym prawem natury świetnie sobie radzili. Dziś nie jest już tak łatwo. Na wielu posesjach osiedla Mickiewicza w Piotrkowie stoją worki wypełnione liśćmi, z którymi mieszkańcy nie wiedzą, co zrobić.
Dlaczego liście zalegają na ulicach?
Mieszkańcy Piotrkowa mają uwagi dotyczące utrzymania czystości na miejskich drogach. Szczególne zdziwienie wzbudzają panowie, którzy specjalnym urządzeniem przedmuchują liście z chodnika na ulicę.
Czas zacząć Akcję Liść!
- Wkurzony tym, że strażnik miejski poprzez piotrkowskie radio apeluje i straszy mandatami za nieusuwanie liści z chodników, chcę zadać pytanie: czy dotyczy to także urzędników miejskich? – napisał do naszej redakcji mieszkaniec miasta.
Piotrków: Dlaczego nie sprzątają liści?
Od kilku tygodni na chodnikach i ulicach miasta zalegają liście. Uwagę na to zwrócił radny Jan Dziemdziora. MZDiK, podobnie jak w przypadku oświetlenia – nie chce komentować sprawy.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat