Artykuły do tagu: Li¶cie

Nie musisz? Nie zagrabiaj. Jeże się odwdzięcz±
Jesienne grabienie li¶ci jest dla wielu z nas czynno¶ci± tak powszechn±, jak dla Roberta Lewandowskiego gole w Bundeslidze. To, co spada z drzew następnie usuwamy z ulic, chodników, skwerów i parków. Ale czy na pewno powinni¶my?
12.10.2017 09:04
Nie pal li¶ci!
Rozpoczyna się sezon grzewczy. Przypominamy, że Straż Miejska może sprawdzić, czym palimy w piecu. ¦mieci to nie opał - przypomina komendant Jacek Hofman. Li¶ci też nie palimy!
Nie pal li¶ci na działce
Przypominamy, że na terenie Piotrkowa Trybunalskiego nie można spalać w ogniskach odpadów zielonych. Dopuszczaj±c się takiego wykroczenia, możecie narazić się na surow± karę.
29.11.2015 08:33
Kto odbierze li¶cie?
Zgodnie z odwiecznym prawem natury, jesieni± z drzew spadaj± li¶cie. Do momentu wej¶cia w życie nowej ustawy ¶mieciowej, ludzie z odwiecznym prawem natury ¶wietnie sobie radzili. Dzi¶ nie jest już tak łatwo. Na wielu posesjach osiedla Mickiewicza w Piotrkowie stoj± worki wypełnione li¶ćmi, z którymi mieszkańcy nie wiedz±, co zrobić.
Dlaczego li¶cie zalegaj± na ulicach?
Mieszkańcy Piotrkowa maj± uwagi dotycz±ce utrzymania czysto¶ci na miejskich drogach. Szczególne zdziwienie wzbudzaj± panowie, którzy specjalnym urz±dzeniem przedmuchuj± li¶cie z chodnika na ulicę.
Czas zacz±ć Akcję Li¶ć!
- Wkurzony tym, że strażnik miejski poprzez piotrkowskie radio apeluje i straszy mandatami za nieusuwanie li¶ci z chodników, chcę zadać pytanie: czy dotyczy to także urzędników miejskich? – napisał do naszej redakcji mieszkaniec miasta.
Piotrków: Dlaczego nie sprz±taj± li¶ci?
Od kilku tygodni na chodnikach i ulicach miasta zalegaj± li¶cie. Uwagę na to zwrócił radny Jan Dziemdziora. MZDiK, podobnie jak w przypadku o¶wietlenia – nie chce komentować sprawy.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat