Artykuły do tagu: LegionyPolskie

Piotrków - niepisana stolica obozu legionowego
Od lutego 1915 roku do 30 kwietnia 1917 roku Piotrków był niepisaną stolicą życia legionowego. To w naszym mieście między innymi Władysław Sikorski podpisał Statut Legionów Polskich. Z Piotrkowa na front wyruszyły sformowane tu 4 i 6 pułk Legionów, które weszły w skład II Brygady.
Kolejna lekcja patriotyzmu
W poniedziałek 29 października w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Piotrkowie można było posłuchać prelekcji na temat walk żołnierzy Legionów Polskich w okresie I wojny światowej.
Legioniści na ulicach Piotrkowa, czyli gra miejska HARC
Tegoroczną edycję gry miejskiej przygotowanej przez Stowarzyszenie HARC wygrała drużyna "Opryszki" z Piotrkowa. Przejażdżka drezyną, bal kotylionowy, wizyta w magazynie frontowym czy ćwiczenia na poligonie wojskowym – to tylko część atrakcji, jakie czekały w sobotę na uczestników zabawy, której motywem przewodnim był Piotrków legionowy. W grze wzięło udział 200 osób.
O Legionach Polskich w Wielkiej Wojnie
W Piotrkowie i Bełchatowie odbywa się Ogólnopolska Sesja Naukowa Stowarzyszenia Miłośników Dawnej Broni i Barwy. Pierwszym prelegentem był prof. Marek Dutkiewicz z piotrkowskiej filii UJK. Sesja potrwa do niedzieli.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat