Osobiście w kasynie, na wyścigach, poprzez obstawianie zakładów sportowych u bukmacherów czy granie w Lotto, a wirtualnie – w zasadzie bez ograniczeń. Marzenia o wielkiej wygranej, przy stosunkowo niewielkim nakładzie finansowym, wiele osób wpędzają w uzależnienie od hazardu. Chorobę, która często kończy się finansowym bankructwem, popadaniem w długi, przegrywaniem dziesiątek, a nawet setek tysięcy złotych. Jednak hazard można, a nawet trzeba leczyć. I wcale nie trzeba mieć pieniędzy na ten cel...
Od listopada 2020 r. pacjentki z zaawansowanym rakiem jajnika w Europie mogą być leczone nowym inhibitorem PARP, który poprawia rokowania wszystkich pacjentek, które odpowiedziały na chemioterapię pochodnymi platyny [1].
Pacjenci od 8 stycznia otrzymają skierowanie na leczenie tylko w formie elektronicznej. To kolejny krok m.in. po e-recepcie zmierzający do cyfryzacji i usprawnienia procesu leczenia.
- Bez jak najszybszej operacji, Wiktorka czeka tylko śmierć! - mówią zrozpaczeni rodzice 1,5 rocznego Wiktorka, który od urodzenia cierpi na wrodzoną wadę serca. Wspomniana operacja kosztuje 9 mln złotych, które rodzina stara się uzbierać za pomocą portalu siepomaga.pl. Jak podkreślają rodzice tylko masowe udostępnianie zbiórki może uratować ich synka.
Osteopatia bazuje na metodzie leczenia odkrytej przez Andrew Taylora Stilla w 1874 roku. Za podstawę nowego podejścia posłużyła absolutna wiara w wewnętrzną zdolność do samoleczenia, ale także przekonanie, że jeśli osteopata zdoła usunąć przeszkody w organizmie ludzkim, to natura sama zajmie się leczeniem. W jego przekonaniu to, co my nazywamy chorobą, jest tak naprawdę efektem nieprawidłowości lub braku właściwego balansu wewnątrz ciała człowieka. „Choroba w anormalnym organizmie jest tak samo naturalna jak zdrowie, kiedy wszystkie elementy znajdują się na swoim miejscu”.
Leczenie alkoholizmu odbywa się dziś często w komfortowych warunkach, które zapewniają odpowiednio przystosowane do tego typu terapii ośrodki nierzadko usytuowane w malowniczych miejscach, a przede wszystkim zatrudniające prawdziwych fachowców od terapii odwykowej.
Rozpoczął się Tydzień Walki z Rakiem Szyjki Macicy. To dobry moment by wszystkie panie zastanowiły się nad tym, kiedy ostatnio robiły sobie badania profilaktyczne. Sprawdzić stan swojego zdrowia pod kątem ryzyka zachorowania na nowotwór można w całej Polsce, także w Piotrkowie Trybuanlskim i na terenie powiatu piotrkowskiego i można to zrobić bezpłatnie. Kierownik Oddziału Położniczo-Ginekologicznego w Powiatowym Centrum Matki i Dziecka w Piotrkowie Trybunalskim, lek. Krzysztof Rusin, specjalista położnictwa i ginekologii, zwraca uwagę na wiele istotnych kwestii, związanych z tym tematem, o których każda z kobiet powinna wiedzieć.
Od kilkudziesięciu lat 1 grudnia w wielu krajach obchodzony jest Światowy Dzień AIDS. Zakażenie wirusem HIV i zachorowanie na AIDS również w Polsce nadal jest bardzo aktualnym problemem. Według danych Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego, w roku 2018 wykryto w Polsce 1275 zakażeń HIV.
Gdybyśmy badali się częściej, prawdopodobnie moglibyśmy uniknąć wielu poważnych dolegliwości. Na pewno tak właśnie jest w przypadku raka. Im wcześniej zdiagnozowany, tym większa szansa na wyleczenie. Stan zdrowia nie zależy tylko i wyłącznie od stylu życia, ale także od świadomości i profilaktyki. Pamiętajmy, badania mogą uratować nam życie!
Wanesa Pietras, uczennica Szkoły Podstawowej nr 10 w Piotrkowie Trybunalskim zachorowała na białaczkę. Rodzina i przyjaciele apelują o wsparcie do każdego, kto mógłby pomóc jej w walce z chorobą.