Artykuły do tagu: LechKaczyński

Święto w szkole. Minister w Bujnach
Szkoła Podstawowa w Bujnach ma już swojego patrona. Podstawówka będzie nosić imię Lecha Kaczyńskiego. Środowe uroczystości w gminie Wola Krzysztoporska rozpoczęto od mszy świętej. Później uczniowie, rodzice, nauczyciele, mieszkańcy, przedstawiciele władz przeszli przed budynek szkoły, gdzie odsłonięto pomnik poświęcony patronowi.
7 lat temu płakała Polska, płakał świat
Był rok 2010, była 8:41, gdy polski samolot z 96 osobami na pokładzie runął na ziemię pod Smoleńskiem. Zginął prezydent Lech Kaczyński i wielu dostojników państwowych, kościelnych, wojskowi. Polska wstrzymała oddech. Co doprowadziło do tragedii. W poniedziałek 10 kwietnia minie 7 lat od tej największej po II wojnie światowej, polskiej tragedii.
128 głosów otrzymał b. Prezydent RP, który zginął w katastrofie smoleńskiej w głosowaniu rodziców, uczniów i nauczycieli Szkoły Podstawowej w Bujnach. Tym samym został wybrany przez społeczność patronem placówki. Jak się okazuje nie jest to jeszcze ostateczna decyzja, musi ją zatwierdzić bowiem Rada Gminy Wola Krzysztoporska.
Chcą rond imienia Marii i Lecha Kaczyńskich
Grupa 34 piotrkowian złożyła w czwartek 7 listopada wniosek z inicjatywą uchwałodawczą. Złożony przez nich do Biura Rady Miasta projekt uchwały dotyczy nadania rondom bliźniaczym przy zbiegu ulic Śląskiej, Żeromskiego, Przedborskiej i Krakowskie Przedmieście w Piotrkowie imienia Lecha i Marii Kaczyńskich.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat