Artykuły do tagu: Kupcy

Kupcy protestowali przed Urzędem Miasta
Kupcy z miejskiego targowiska w Piotrkowie protestowali przed Urzędem Miasta przy Pasażu Rudowskiego. Kilkadziesiąt osób sprzeciwiało się w ten sposób podwyżkom cen, jakie miasto wprowadziło za możliwość prowadzenia sprzedaży na straganach.
Kiedy handlujący wrócą na piotrkowskie targowiska?
W czasach rozprzestrzeniania się koronawirusa, na targowiskach w Piotrkowie Trybunalskim można handlować jedynie tzw. artykułami pierwszej potrzeby. To oznacza, że wielu kupców nie ma możliwości podjęcia pracy, którą przed epidemią zajmowało się na co dzień. Kiedy ograniczenia zostaną zniesione?
Prośba kupców i przedsiębiorców do prezydenta miasta [AKTUALIZACJA]
Pismo z prośbą o zawieszenie lub odroczenie opłaty czynszowej i zniesienie opłaty targowej na targowiskach miejskich i prywatnych wystosowali kupcy do prezydenta Piotrkowa. Powód to oczywiście epidemia koronawirusa, której skutki dotykają przede wszystkim drobnych przedsiębiorców.
Kupcy w Piotrkowie będą strajkować?
Handlujących na miejskich targowiskach coraz mniej, w dodatku szykują się do strajku. Powód to podwyżka opłat targowych w mieście – takie informacje przekazał jeden z radnych podczas ostatniej sesji Rady Miasta. Władze Piotrkowa twierdzą, że handlujących ubyło, bo jest zima.
17.01.2020 08:52
Kupcy pójdą z torbami?
Spodziewali się podwyżek, ale… nie takich. Opłaty targowe w Piotrkowie wzrosły i to drastycznie, bo w niektórych przypadkach nawet o 150%. Kupcy prowadzący handel przy Targowej czy przy Dmowskiego mówią, że „pójdą z torbami” i proszą władze miasta o wycofanie się z decyzji o podwyżkach.
Otrzymaliśmy filmik nakręcony przez jednego z naszych czytelników zatytułowany „Świnie w Piotrkowie”. Nie dotyczy on jednak hodowców wieprzowiny a kupców, którzy co tydzień handlują na targowisku przy ul. Dmowskiego. I tego co po nich zostaje.
Wrócił handel pod „Kwadratem”
Sprzedających jest na razie niewielu, podobnie jak kupujących. Oficjalnie jednak handel w okolicach „Kwadratu” już się rozpoczął.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat