Artykuły do tagu: Kultura

"Survival" to premierowe przedstawienie łódzkiego Teatru im. Stefana Jaracza, które już 23 stycznia będzie można obejrzeć w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Piotrkowie. Spektakl jest gorzką satyrą, ironicznym obrazem "sztuki przetrwania", doskonale opisującym stosunki panujące we współczesnym biznesie medialnym.
Tomaszów: Schleswig-Holstein na fotografii
Jeden z najsłynniejszych pancerników II wojny światowej Schleswig-Holstein można oglądać w Skansenie Rzeki Pilicy w Tomaszowie Mazowieckim. Oczywiście tylko na fotografiach, bowiem wrak słynnego okrętu spoczywa na dnie Bałtyku u wybrzeży Estonii.
"Armenia: u źródeł chrześcijaństwa" to tytuł fotograficznej ekspozycji, która prezentowana będzie w piotrkowskiej Galerii "U Panien" już od najbliższego piątku, czyli od 8 stycznia. Podczas wernisażu wystawy autor prac Vahram Mkhitaryan, pochodzący z Armenii reżyser, operator i fotograf, opowie o zwyczajach i kulturze swojego kraju.
XXVII Salon du chene d'antin w Draveil oraz Carrousel du Louvre w Paryżu. W ostatnim czasie właśnie w takich miejscach bywa piotrkowski artysta Józef Jakubczyk. Również w tak prestiżowych miejscach piotrkowianin jest doceniany.
Miejska Biblioteka Publiczna w Piotrkowie Trybunalskim jej po raz drugi zaprezentuje fotografie autorstwa Anety Kiełb.
VIII Spotkania Folklorystyczne Polski Centralnej „Od kujawiaka do oberka” w Sieradzu, XXII Przegląd Kapel i Zespołów Ludowych Stylizowanych im. J. Derlety w Szydłowcu, 43. Ogólnopolski Festiwal Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym to tylko kilka z bardzo wielu konkursów, w których w 2009 roku brała udział Ludowa Kapela „Tkacze” działająca przy GOK w Moszczenicy.
Dobra informacja dla zwolenników jazzowych klimatów. Kolejne jam session Stowarzyszenia Degress odbędzie się w Kawiarni "Teatralna" w Piotrkowie już w drugi dzień świąt, czyli w sobotę.
Piotrków pałacami stoi. Choć na pierwszy rzut oka może się to wydawać niewiarygodne, jest to stwierdzenie jak najbardziej prawdziwe. Pałace i pałacyki - łącznie na terenie miasta jest ich aż sześć. Gdyby jednak cofnąć się kilka wieków wstecz, naliczono by ich znacznie więcej. Pałac Arcybiskupów na Jurydyce (obszar pomiędzy dzisiejszą ulicą Jerozolimską i rzeką Strawą, na lewo od ulicy Starowarszawskiej), pałac Tomickiego na Tomicczyźnie (obecne osiedle przy ul. Próchnika), czy pałacyk Psarskich przy ul. Sulejowskiej (rondo Sulejowskie) to niektóre z tego rodzaju budowli, które nie przetrwały do naszych czasów, a które powiększyłyby piotrkowską listę pałacową.
Wychowywał się w Danii, ale urodził w Polsce, dokąd powrócił dwa lata temu. Gra na akordeonie guzikowym i świetnie śpiewa. Jego „Maszynkę do świerkania” („będziemy piękni jak dawniej, będziemy działać sprawniej…”) nuciło pół Polski. 10 grudnia Czesław Mozil, czyli Czesław Śpiewa po raz pierwszy wystąpił w Piotrkowie. Sala MOK-u była wypełniona do ostatniego miejsca.
27 grudnia już po raz trzeci odbędzie się w Piotrkowie "Wieczór Jedności". Ten bożonarodzeniowy koncert ma na celu zjednoczenie środowiska muzycznego działającego w naszym mieście.
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat