Artykuły do tagu: Krężna

Sołectwa dla poszkodowanego strażaka
W połowie marca w miejscowości Krężna (gmina Wola Krzysztoporska) doszło do tragedii. Jednemu z mieszkańców – druhowi OSP Krężna - zapalił się dom. Żywioł strawił cały dorobek życia i pozostawił uszczerbek na zdrowiu pana Mariana. Ale – jak się okazuje – ze swoim nieszczęściem nie pozostał on sam. Oprócz wsparcia z Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej i zbiórki zorganizowanej w internecie, z pomocą ruszyli druhowie strażacy, a także okoliczne sołectwa, zbierając środki na odbudowę domu i leczenie.
Jedna osoba ranna po pożarze domu. Strażacy apelują
Akcję gaśniczą i ratunkową musieli podjąć strażacy z Piotrkowa Trybunalskiego i powiatu piotrkowskiego w piątkowy (19.03) wieczór. W płomieniach stanął bowiem budynek mieszkalny w miejscowości Krężna. Jedna osoba została ranna.
Rozbudowa chlewni i budowa biogazowni w Oprzężowie budzi kontrowersje mieszkańców tej oraz okolicznych wsi. Uważają, że inwestycja zamieni ich życie w koszmar. Oprócz konsekwencji w postaci przykrych zapachów, zwiększy się wg nich ruch tirów, ludzie obawiają się też o swoje bezpieczeństwo. W środę (16.10) w Krężnej odbyło się zebranie sołeckie w tej sprawie.
Krężna-Kolonia pomaga dzieciom przetrwać zimę
Odzież, obuwie, środki czystości, słodycze, a także zabawki trafiły dzięki sołectwu Krężna-Kolonia do dzieci z Domu Dziecka w Piotrkowie i do Przedszkola Samorządowego w Woli Krzysztoporskiej.
Kobieta utonęła w przydomowym stawie
Ciało 88-letniej kobiety znaleziono w zbiorniku wodnym w Krężnej w gminie Wola Krzysztoporska 23 lipca. Przed południem na miejsce zostali wezwani strażacy, którzy wyłowili zwłoki.
Trwa remont w Domu Ludowym w Krężnej
Będzie nowy piec i instalacja centralnego ogrzewania. Trwa remont w Domu Ludowym w Krężnej.
Na mieszkańców wsi Krężna padł blady strach
Przyszedł w nocy, krzyczał, że chce wody. Kiedy właścicielka posesji nie otworzyła drzwi, wybił szybę i wszedł przez okno. Zabrał kobiecie 400 zł, wyrwał z ręki telefon komórkowy i uciekł. Mieszkańcy Krężnej w gm. Wola Krzysztoporska boją się, co jeszcze może wydarzyć się w ich spokojnej dotąd wsi.
19-latek nie ustąpił pierwszeństwa
Na drodze we wsi W Kolonia Krężna 19-letni kierowca fiata siena nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierowcy volkswagena polo.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat