Artykuły do tagu: Koszty

Kupcy przyjrzą się kosztom funkcjonowania targowisk
Spór kupców z piotrkowskim Urzędem Miasta trwa. Tym razem handlarze chcą przyjrzeć się kosztom funkcjonowania miejskich targowisk. W związku z tym złożyli do magistratu wniosek o udostępnienie informacji publicznej. Chcą poznać bilansy wpływów i wydatków każdego z targowisk w ciągu ostatnich 12 lat.
Zasiłek pogrzebowy jest niewystarczający?
Związkowcy chcą podniesienia zasiłku pogrzebowego. Ten od 2011 roku wynosi 4000 zł. Zdaniem Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych to zdecydowanie za mało, ponieważ koszty pochówku są zdecydowanie większe.
Ile rocznie miasto wyda na mediatekę?
2,5 mln złotych rocznie - tyle miasto Piotrków kosztuje utrzymanie Miejskiej Biblioteki Publicznej (z filiami). Po oddaniu do użytku budynku mediateki koszty te wzrosną o ok. milion złotych.
Mediateka za droga? Jak budują inni
35 mln zł – tyle władze miasta zaplanowały na budowę nowej siedziby dla Miejskiej Biblioteki Publicznej w Piotrkowie. 14 mln mamy wydać w 2017, 20 mln w 2018 roku. To dużo za dużo – twierdzi opozycja w Radzie Miasta. My postanowiliśmy sprawdzić, jak biblioteki buduje się w innych miastach (i gminach) w Polsce.
Zimno się robi, gdy pomyśleć o cieple
Jak zrestrukturyzować piotrkowskie ciepłownictwo? Takie pytanie zadają sobie władze Piotrkowa. Bo czy to robić – tu nie ma wątpliwości. Zrobić trzeba – bo za dwa lata zmieniają się unijne dyrektywy, które znacznie zaostrzają dopuszczalne standardy emisji przemysłowych. Jeśli niczego nie zmienimy, będziemy płacić kary.
- Akcja Zima kosztowała nas o wiele więcej niż początkowo zakładaliśmy, zamiast zaoszczędzić musieliśmy dołożyć - mówi Zbigniew Starosta, dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Piotrkowie. W sumie na odśnieżanie i posypywanie dróg wydano blisko pół miliona złotych.
Świąteczne dekoracje za prawie ćwierć miliona
Może wszystkich dziur w piotrkowskich ulicach nie da się załatać, ale na pewno w ciągu najbliższych dwóch lat świątecznego oświetlenia nie zabraknie. MZDiK podpisał dwuletnią umowę z wykonawcą na zadanie pod nazwą "konserwacja i naprawa świąteczno-zimowych iluminacji".
S8: Ekspresowo zniszczyli drogi w powiecie piotrkowskim
- Tędy nie dało się przejechać. To była jakaś tragedia, a nie droga. Teraz to trochę zostało załatane, ale wcześniej jak się jechało, tylko stukot był. To był horror. Przecież to się w głowie nie mieści – mówi o ulicy Moszczenickiej w Rakowie jeden z mieszkańców.
Nowe żarówki będą kosztować miliony
Jedna z piotrkowskich spółdzielni mieszkaniowych musi wydać na nowe żarówki prawie milion złotych. Inni dopiero przygotowują się do wymiany oświetlenia.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat