Artykuły do tagu: Kostka

Impregnacja kostki brukowej - czy warto?
Impregnowanie kostki brukowej to trend, który z roku na rok zatacza coraz szersze kręgi. Z pozoru może się wydawać, że kostka brukowa jest na tyle trwałym materiałem, że jej impregnacja nie ma sensu, jednak nawet coś tak twardego jak beton wymaga ochrony.
Ogólnopolski turniej w Speedcubingu już z rekordem kraju
Ponad 100 zawodników w tym 6 z Piotrkowa bierze udział w Ogólnopolskim Turnieju w „Speedcubingu” o Puchar Prezydenta Piotrkowa. Już pierwszego dnia miłośnik kostki ze Skierniewic ułożył ją w 43,69 bijąc rekord Polski. Konkurencji jest aż 10, więc układać można nie tylko tą popularną stworzoną przez Erno Rubika, ale również inne o większych możliwościach i kombinacjach.
Turniej w układaniu kostki Rubika w Piotrkowie
Zabawa nią polega na takim ułożeniu kwadratowych pól, aby na każdej z sześciu ścianek posiadały jeden kolor. Brzmi jak najzwyklejsza, nudna gra logiczna? Nic podobnego. Układanie kostki Rubika - bo o niej mowa - może sprawiać frajdę i jest niesamowicie widowiskowe... o czym będziemy mogli przekonać się 24 i 25 marca. Właśnie wtedy w Piotrkowie odbędzie się turniej w speedcubingu.
Kostkę Rubika mają w małym palcu
Najszybsi układają ją w pięć i pół sekundy, a do poznania jest jakieś 43 tryliony kombinacji. Mowa o kostce Rubika. W sobotę najlepsi z regionu spotkali się w Piotrkowie.
Niezapomniane gry niezapomnianych lat
Na naszych podwórkach coraz rzadziej można zauważyć dzieci bawiące się w coś, co nie ma połączenia z internetem. Coś, co wymaga wysiłku fizycznego. A kiedyś, jeszcze nie tak przecież dawno, było inaczej. Zupełnie inaczej.
Będą układać Kostkę Rubika na czas
Nie lada gratka czeka na miłośników układania Kostki Rubika.
„Wykorzystamy najnowocześniejszą technologię”
To urządzenie może nieźle namieszać na rynku wirtualnej rozrywki. Jak już informowaliśmy wcześniej, w Piotrkowie będzie produkowana pierwsza na świecie elektroniczna kostka do gry.
Pierwsza elektroniczna kostka będzie produkowana w Piotrkowie
To może być światowy hit! W Piotrkowie będzie produkowana pierwsza na świecie elektroniczna kostka do gry.
Piotrków: Tę kostkę położyli w cały świat
Od kilku tygodni trwa remont ulicy Polnej. Przyszedł czas na układanie kostki przy posesjach. Robotnicy zrobili swoje, ale mieszkańcy nie są do końca zadowoleni. Jedni narzekają, że kostka położona jest tylko do połowy (odległości między jezdnią a bramą do posesji). Inni zarzucają władzom miasta niegospodarność, bo wykonawca zerwał ich kostkę (ładniejszą) i położył swoją (brzydszą?).

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat