Artykuły do tagu: Koronawirus

8 zakażeń i 6 wyzdrowień w Łódzkiem
W województwie łódzkim jest 8 kolejnych zakażeń koronawirusem potwierdzonych pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych. Z kolei piotrkowski sanepid informuje o 7 nowych zakażeniach w powiecie piotrkowskim. Wśród chorych na Covid-19 jest 5 osób z gminy Moszczenica, 2 z gminy Wola Krzysztoporska i 1 z gminy Wolbórz.
Mistrzostwa Świata Głuchych dopiero za rok
Zawody rozgrywane w siatkówce plażowej o randze Mistrzostw Świata, skupiające niesłyszących zawodników, w tym roku się nie odbędą. Były zaplanowane w dniach od 8 do 15 sierpnia w Sulejowie. Jednak z powodu pandemii koronawirusa zostały przełożone decyzją Polskiego Związku Sportu Niesłyszących.
Prawie 60 nowych zakażeń koronawirusem w województwie
O 178 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem poinformowało w popołudniowym komunikacie Ministerstwo Zdrowia. Najwięcej, bo 57 dotyczy województwa łódzkiego. Nowe przypadki Covid-19 odnotowano m.in. w powiatach piotrkowskim, tomaszowskim, radomszczańskim i opoczyńskim.
Punkt pobrań gotowy na otwarcie
W Piotrkowie stanął już namiot, w którym będzie się mieścił mobilny punkt pobrań do testów na obecność koronawirusa. Biało-zielony namiot umieszczono już na placu manewrowym przy dworcu PKS. Punkt "drive-thru" będzie działał przy ulicy POW jeszcze w tym tygodniu.
Badania: COVID-19 atakuje nie tylko płuca, wpływa również na mózg, nerki czy serce
Choć wirus SARS-CoV-2 atakuje głównie płuca - na całym świecie przybywa obserwacji, które dają pewien obraz jego wpływu również na resztę organizmu, np. na mózg, serce, nerki, układ odpornościowy czy krwionośny.
30 nowych przypadków Covid-19 w Łódzkiem
- W województwie łódzkim jest 30 kolejnych zakażeń koronawirusem potwierdzonych pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych - poinformowało w niedzielę w popołudniowym komunikacie biuro prasowe wojewody.
Więcej nowych zakażeń niż wyzdrowień
W województwie łódzkim jest 35 kolejnych zakażeń koronawirusem potwierdzonych pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych. Biuro prasowe wojewody łódzkiego informuje także o śmierci dwóch pacjentów hospitalizowanych w szpitalu w Zgierzu: 90-letniej mieszkanki powiatu zgierskiego oraz 92-letniej mieszkanki Łodzi.
Rzecznik MZ: być może w najbliższych miesiącach odbędzie się badanie przesiewowe społeczeństwa
Większość państw świata, również Polska, planuje wprowadzenie badań przesiewowych, żeby sprawdzić, ile osób realnie zostało dotkniętych koronawirusem – powiedział w piątek rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz. Dodał, że być może odbędzie się to w najbliższych miesiącach.
31 nowych zakażeń i 25 wyzdrowień - stan na piątek
W województwie łódzkim jest 31 kolejnych zakażeń koronawirusem potwierdzonych pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych. 4 przypadki dotyczą powiatu tomaszowskiego, a 1 powiatu piotrkowskiego.
46 nowych zakażeń koronawirusem
W województwie łódzkim jest 46 kolejnych zakażeń koronawirusem potwierdzonych pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych. Aż 16 z nich dotyczy powiatu tomaszowskiego.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat