Artykuły do tagu: Konsument

Znamy nowego rzecznika praw konsumentów w Piotrkowie
Łukasz Mycka został nowym miejskim rzecznikiem konsumentów w Piotrkowie. Swoje obowiązki sprawuje od początku stycznia, a od wielu lat pracował w Urzędzie Miasta w Biurze Obsługi Mieszkańców. Na stanowisku rzecznika konsumentów zastąpił Bartłomieja Krasińskiego.
Co zrobić z nietrafionym prezentem?
Święta Bożego Narodzenia - zwłaszcza najmłodszym - kojarzą się przede wszystkim z prezentami. Nie wszystkie jednak trafiają w nasz gust. Co zrobić z upominkiem, który nam się nie spodoba, ma zły rozmiar lub jakieś wady?
Czy wolno fotografować w sklepie?
Sprzedawcy w wielu piotrkowskich sklepach nie pozwalają fotografować produktów, ich cen, a także skanować kodów kreskowych. Czy mają do tego prawo?
Nie każdy dostał wymarzony prezent...
Co zrobić, jeśli pod choinką znaleźliśmy nietrafiony prezent? Zapytaliśmy o to miejskiego rzecznika konsumentów w Piotrkowie Trybunalskim - Bartłomieja Krasińskiego. Jak się okazuje na ogół można zwrócić towar, ale musimy pamiętać o kilku zasadach.
20.01.2017 09:06
Upadłość konsumencka
„Nigdy nie jest za późno aby podjąć mądrą decyzję.”
Coraz więcej Polaków popada w długi, których nie mogą spłacić. Jak sobie z tym radzić?
Nietrafiony prezent? Rzecznik konsumentów radzi
Boże Narodzenie coraz bliżej, już za chwilę zacznie się szał kupowania świątecznych prezentów. Te często bywają nietrafione. Czy można oddać towar do sklepu jako przyczynę podając jedynie, że „mamie nie spodobał się… na przykład sweter (a nie daj Boże, telewizor plazmowy...)”?
Dzień otwarty u Wojewódzkiego Inspektora Inspekcji Handlowej w Łodzi Delegatura w Piotrkowie Trybunalskim z okazji Światowego Dnia Konsumenta przypadającego na 15 marca.
Namawiają do podpisywania umów. Rzecznik konsumentów ostrzega!
Z informacji przekazanych przez mieszkańców wynika, że na terenie Piotrkowa Trybunalskiego pojawili się przedstawiciele firmy, która zajmuje się sprzedażą energii elektrycznej oraz gazu.
Bez zgody nie będą nas namawiać przez telefon
Od 25 grudnia już nikt bez naszej wyraźnej zgody nie będzie mógł nas zamęczać ofertami przez telefon. Będzie też więcej czasu na zwrot rzeczy kupionej przez Internet.
Dlaczego brakuje tabliczki?
Miejski Rzecznik Konsumentów przy ul. Sienkiewicza 16A w Piotrkowie przyjmuje petentów od kilku lat. - Dlaczego nie informuje o tym żadna z tabliczek umieszczonych nad wejściem do budynku – pyta jeden z mieszkańców miasta.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat