Artykuły do tagu: Komisja

Danuta Parzybut już nie rozumie miejskich urzędników przydzielających lokale z gminnego zasobu - choć oceniana była zawsze według tych samych kryteriów, raz na listach oczekujących na mieszkanie pojawia się, raz znika.
Gimnazja - wyniki niepokoją
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Łodzi ogłosiła wczoraj wyniki sprawdzianu, który zadecyduje o przyszłości absolwentów gimnazjów. W naszym województwie pisało go ponad 30 tys. uczniów w 381 szkołach. Sprawdzian najlepiej wypadł w powiecie łowickim - zarówno w części humanistycznej, jak i matematyczno-przyrodniczej. W tej drugiej najgorzej poszło trzecioklasistom z pow. kutnowskiego, nad polskim przez wakacje powinna posiedzieć młodzież z pow. skierniewickiego. Egzaminu nie można było nie zdać, ale liczba zdobytych punktów decyduje, czy uczniowi uda się dostać do dobrego liceum lub technikum. Każdy uczeń mógł uzyskać 100 punktów - po 50 za każdą z dwóch części.
W całym kraju średnia z egzaminu wyniosła ledwie 57 pkt na 100 możliwych.Średnia z woj. łódzkiego była minimalnie lepsza - 58 pkt. 30,50 pkt przeciętny uczeń z naszego regionu zdobył za część humanistyczną, 27,51 za ścisłą.
20.05.2008 13:53
Szkoła dla matoła?
Odebranie praw szkoły publicznej grozi piotrkowskiej placówce Rawita.
Wszystko przez nieprawidłowości, jakich dopatrzyła się Okręgowa Komisja Egzaminacyjna z Łodzi w pracach humanistycznych egzaminu gimnazjalnego. Dziewięcioosobowa grupa uczniów napisała niemalże identyczne prace.
Rodzice, dyrekcja i nauczyciele są zbulwersowani całą sytuacją. Okazuję się jednak, że tych nierzetelności w prowadzeniu placówki jest znacznie więcej.
Szkoły Rawita stracą prawa szkoły publicznej ?
- Będę wnioskowała o odebranie tej placówce praw szkoły publicznej - powiedziała Janina Skibicka p.o dyrektora Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Łodzi. Chodzi o Rawitę w Piotrkowie. Komisja dopatrzyła się nieprawidłowości w pracach humanistycznych egzaminu gimnazjalnego. Podejrzenia dotyczą dziewięciu prac, które są niemalże identyczne. Posłuchaj wywiadu z Janiną Skibicką p.o dyrektora Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Łodzi.
24.04.2008 09:14
Ile pije piotrkowianin?
Pijemy coraz więcej - wynika z najnowszych badań firmy Nielsen. Na alkohol w ubiegłym roku wydaliśmy prawie 15% więcej niż w 2006. Dlaczego tak bardzo podoba nam się ta forma spędzania wolnego czasu i czy picie to poważny problem w Piotrkowie Trybunalskim?

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat