Artykuły do tagu: Kominiarz

To hasło tegorocznej akcji członków Krajowej Izby Kominiarzy, która ma przypominać ludziom o kontrolowaniu stanu swoich kominów. Zima zbliża się wielkimi krokami warto więc zadbać o urządzenia grzewcze, czyli także o swoje bezpieczeństwo.
Uczyli jak oszczędniej palić w piecu
Kominiarze wspólnie z piotrkowskim magistratem i strażą miejską pokazywali mieszkańcom w jaki sposób można oszczędzić na opale i przy okazji zmniejszyć zanieczyszczenie powietrza. Wszystko to w ramach czwartkowej akcji przeprowadzonej w Rynku Trybunalskim.
Przed czy po zimie? Kiedy powinien wkroczyć kominiarz?
Uwaga właściciele domów jednorodzinnych! Niewiele osób wie, że nie tylko przed sezonem grzewczym, ale i po nim, należy wyczyścić przewody kominowe.
20.11.2015 06:08
Wyczyściłeś komin?
Przed sezonem grzewczym zawsze należy sprawdzić stan przewodów kominowych. Nierzadko decydujemy się na wykonanie czyszczenia komina samodzielnie. Prawo nam na to pozwala, ale... Nadal nie mamy protokołu kominiarskiego, a ten w pewnych przypadkach okazuje się niezbędny. Dlaczego?
Piotrków: Kominiarz sprzedawał... kalendarze
Mężczyzna ubrany w strój kominiarza, chodząc od domu do domu na ulicy Twardosławickiej, za tzw. „co łaska” próbował sprzedawać kalendarze. Dzięki interwencji jednego z mieszkańców policja przerwała proceder.
Fałszywy kominiarz, fałszywy monter, fałszywa...
- Proszę się nie dziwić, że jestem niegościnna, że państwa nie wpuszczam, ale boję się - powiedziała pani Zdzisława, kiedy zapukaliśmy do jej drzwi. Kilka dni temu odwiedził ją "kominiarz". Po jego wizycie kobieta zauważyła, że z szafki zniknęło 500 zł przeznaczone na zapłacenie czynszu. Mało tego, kilka dni później do jej drzwi zapukała kolejna ekipa. Podali się za pracowników administracji. Tym razem mieszkanka osiedla Wyzwolenia nie wpuściła ich do mieszkania. Powiadomiła policję.
Na osiedlu Wyzwolenia w Piotrkowie pojawili się fałszywi kominiarze.
Piotrków: Kominiarz uratował mu życie?
Wiele tekstów powstało już o tlenku węgla i o tym, jakie stanowi on zagrożenie dla człowieka. Przyszła zima i... nasza czujność znów została nieco zmrożona. Jednak niech ta “opowieść” będzie dla państwa lekcją.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat