Artykuły do tagu: Koalicja

Będzie trójporozumienie przeciwko prezydentowi?
I po wyborach. Stosunek mandatów w przyszłej Radzie Miasta Piotrkowa przedstawia się następująco: 9:6:4:4. Radni prezydenta Krzysztofa Chojniaka większości nie mają. Kto z kim zawrze więc koalicję?
Nie mają większości. Z kim wejdą w koalicję?
Proprezydencki klub Razem dla Piotrkowa wywalczył w ostatnich wyborach 9 mandatów, co oznacza, że prezydent Krzysztof Chojniak nie ma większości w 23-osobowej Radzie Miasta. Poszukiwanie koalicjantów rozpoczęto od razu po ogłoszeniu oficjalnych wyników wyborów.
Piotrków: Czy w koalicji dojdzie do rozłamu?
- Coraz częściej mówi się o podziale wśród radnych sprzyjających prezydentowi Piotrkowa Krzysztofowi Chojniakowi - twierdzi Tomasz Sokalski, radny Unii Pracy.
„RdP nie dotrzymał żadnego punktu umowy”
- Nie podpisaliśmy porozumienia koalicyjnego z klubem Razem dla Piotrkowa, gdyż przedstawiciele tego proprezydenckiego ugrupowania nie wywiązali się z wcześniejszych ustaleń – powiedziała w ostatnim programie „O tym się mówi” Elżbieta Radziszewska, posłanka Platformy Obywatelskiej.
Poseł zaskoczony koalicją w Radzie Miasta
- Podpisanie porozumienia koalicyjnego przez piotrkowskich radnych PiS z klubem Razem dla Piotrkowa kompletnie mnie zaskoczyło - powiedział w ostatnim programie Strefy FM "O tym się mówi" Dariusz Seliga - poseł PiS i prezes tej partii w okręgu piotrkowskim.
Piotrków: Nowa koalicja w Radzie Miasta
Proprezydencki klub Razem dla Piotrkowa podpisał porozumienie o współpracy z Prawem i Sprawiedliwością - o czym poinformował w programie Strefy FM „O tym się mówi” - prezydent Krzysztof Chojniak.
A. Czapla: Jesteśmy koalicją na papierze
- Jesteśmy koalicją na papierze - tak o porozumieniu Platformy Obywatelskiej z proprezydenckim Klubem Radnych Prawica Razem - mówił na antenie Strefy FM Andrzej Czapla, przedstawiciel piotrkowskiej PO.
Niewykluczone, że już wkrótce dojdzie do zmiany w koalicji rządzącej w piotrkowskiej Radzie Miasta.
PO nie wyznacza prezydentowi terminu
PO - koalicjant w piotrkowskiej Radzie Miasta nadal nie ma swojego wiceprezydenta.
K. Chojniak:
O bieżących wydarzeniach i planach związanych z prowadzonymi inwestycjami z prezydentem Piotrkowa Krzysztofem Chojniakiem rozmawiała Beata Hołubowicz-Stachaczyk.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat