Artykuły do tagu: Kleszcze

Wbije się w skórę, a ty nawet nie poczujesz
W tym roku w naszym regionie na boreliozę zachorowało już 15 osób - 9 w powiecie i 6 w samym Piotrkowie. Ta poważna choroba najczęściej przenoszona jest przez kleszcze. Pamiętajmy, aby po leśnych spacerach zawsze sprawdzić czy na naszym ciele nie pozostał pajęczak. Im szybciej go usuniemy, tym mniejsze prawdopodobieństwo zachorowania.
Koszmar piotrkowianki. Od lat żyje z boreliozą
Justyna otwiera kuchenną szufladę, po brzegi wypełnioną lekami. Dziennie połyka 20 tabletek. O tym, że ma przewlekłą boreliozę dowiedziała się kilka tygodni temu. Na leczenie wydała już… 5 tys. zł, a to dopiero początek kuracji.
Z roku na rok coraz więcej kleszczy. Uważajcie, wchodząc do lasu!
W lasach coraz więcej kleszczy. Bądźcie ostrożni, bo pajęczaki te mogą przenosić groźne dla naszego zdrowia bakterie, wirusy i pierwotniaki. - Ostatnio wybrałem się do lasu obserwować zwierzaki. Wybrałam boczną drogę, trochę mniej utwardzoną. Po 10 minutach miałem na sobie kilkadziesiąt kleszczy – mówi Paweł Kowalski, leśnik z osady leśnej w Kole.
17.04.2018 13:41
Nie daj się kleszczom!
W tym roku w powiecie piotrkowskim odnotowano już pierwsze zgłoszenia zachorowań na boreliozę. Kleszcz potrafi nas wyczuć nawet z 20 metrów, więc po powrocie ze spaceru powinniśmy dokładnie sprawdzić czy nie przynieśliśmy ze sobą nieproszonego gościa.
Kleszcze wkraczają do bloków
Kleszcze w poszukiwaniu pożywienia wkroczyły do miast i osiedli - donosi „Rzeczpospolita”. Zdaniem gazety tych pajęczaków jest coraz więcej i coraz większa ich populacja jest nosicielami groźnych chorób. W ciągu siedmiu lat liczba zdiagnozowanych zachorowań na boreliozę zwiększyła się dwukrotnie.
Czy poradnie są gotowe na akcję
Czytelnik portalu epiotrkow.pl zwrócił się do redakcji z problemem, z którym najwidoczniej nie mogą sobie poradzić piotrkowskie poradnie. Czy pacjentowi nie będącemu mieszkańcem Piotrkowa można wyciągnąć kleszcza? Okazuje się, że nie jest to wcale takie proste.
Już 8 przypadków boreliozy w naszym regionie
W lasach i parkach jest coraz więcej kleszczy. Choć pajęczaki aktywne są od marca do listopada, to ich wysyp następuje teraz, gdy jest ciepło i mokro. Piotrkowski sanepid w latach 2015 i 2016 odnotował po około 30 przypadków zachorowań na boreliozę na terenie miasta i powiatu. W tym roku to już 8 przypadków.
02.05.2017 10:27
Uwaga na kleszcze!
Podczas trwającej wciąż majówki uważajcie na kleszcze! W tym roku chorych na boreliozę przybywa. Sanepid wylicza, że 12 miesięcy temu takich przypadków było o 20% mniej.
Kleszcze - co warto o nich wiedzieć?
Wiosenna pogoda sprzyja aktywnościom na świeżym powietrzu. Jeżdżąc do lasu, spacerując po łąkach czy polach, a nawet parkach w centrum miasta warto pamiętać aby chronić się przed kleszczami, które w polskich warunkach mogą przenosić boreliozę albo kleszczowe zapalenie mózgu.
01.07.2014 09:29
Uwaga na kleszcze!
Po łagodnej zimie, w tym roku kleszczy jest wyjątkowo dużo. Idąc do lasu, pamiętać należy, żeby odpowiednio się ubrać, a po powrocie dokładnie obejrzeć ciało. Rodzice powinni zwrócić baczniejszą uwagę na dzieci.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat